Organika SA – wzrost zatrudnienia i rekordowy zysk w 2015 r.

Organika z zakładami w podwrocławskim Pogalewie, czołowy producent pianki poliuretanowej w Europie Środkowo Wschodniej osiągnęła w 2015 r. znaczny wzrost rentowności biznesu i poprawę płynności finansowej. Zysk netto na poziomie ponad 3,3 mln zł wobec straty wielkości niemal 4,8 mln zł w 2014 r. został wypracowany przez rosnący w stabilnym, międzynarodowym środowisku biznesowym zespół kadr. W 2015 r. spółka zatrudniła kolejne 32 osoby.

Restrukturyzacja i pozyskanie finansowania z funduszu zewnętrznego oraz Agencji Rozwoju Przemysłu pomogło w rozwoju firmy. Przez ten czas zasoby kadrowe Organiki wzbogaciły się o niemal 80 osób.

– Udana restrukturyzacja w Organice oraz osiągnięte wyniki są zasługą oddanych pracowników. Specyfika naszej branży w produkcji chemicznej sprawia, że jest w niej ograniczona liczba miejsc pracy i specjalistów. Niemniej ze względu na bardzo stabilny, przewidywalny biznes i jego stały wzrost dbamy o równie pewne warunki pracy oraz rozwój naszych ludzi. Prowadzimy dla pracowników program autorskich pomysłów EUREKA – zgłoszenie nowego pomysłu i wdrożenie racjonalizacji jest premiowane. Widzimy, że realny wpływ na biznes Organiki daje naszym ludziom prawdziwą satysfakcję. Przekłada się to na lojalność i wydajność pracy, czyli wyniki całej organizacji – Dariusz Kwieciński, prezes zarządu MZCh Organika SA

Średnia rotacja zatrudnienia w skali roku wynosi w Organice do 3,5 proc, większość pracowników wykazuje się stażem pracy od kilku do kilkunastu lat, a najdłużej zatrudniony pracuje w spółce już 40 lat!

– Wieloletnia współpraca ułatwia porozumienie, czyli zarządzanie. Ufamy kadrom i delegujemy obowiązki – to managerowie ustalają możliwości rozwoju biznesu, progi wzrostów, za realizację których są premiowani. Włączamy kolejne osoby w procesy międzynarodowe w Grupie – możliwość wewnętrznego awansu i zebrania podobnych doświadczeń mocno motywują naszych ludzi. Takie indywidualne podejście w ramach przyjętych zasad i szacunek do ludzi są inwestycją przynoszącą Organice największy zwrot – dodaje Dariusz Kwieciński.

(MKO)

Powiązane artykuły