Pierwszy dzień pełen emocji

Efektowną ceremonią otwarcia i wieloma pasjonującymi meczami w środę, 3 sierpnia rozpoczął się w Świdnicy 11. Międzynarodowy Turniej Piłkarski Silesian Cup. Na siedmiu boiskach, w czterech kategoriach wiekowych 47 zespołów z Polski, Rosji, Ukrainy Czech walczy o puchary i prestiż.

W kategorii U 9 na starcie stanęło osiem zespołów. W pierwszej fazie walczą w jednej grupie systemem każdy z każdym. Na razie największe uznanie budzi postawa chłopców z ukraińskiego Czernomorca Odessa. Pierwsza drużyna wygrała trzy, a druga dwa swoje mecze. Komplet wygranych (3) ma także na koncie Victoria Chróścice. W kategorii U 10 rywalizuje dziewięć zespołów. Również tutaj w pierwszym etapie gra się w jednej grupie systemem każdy z każdym. Jak na razie trzy zespoły mają na koncie komplet dwóch zwycięstw: Polonia-Stal Świdnica, Dąbroczanka Pępowo i Chojnik Jelenia Góra.

W turnieju dwunastolatków występuje aż siedemnaście zespołów. W pierwszym etapie rywalizują one w trzech grupach. Po dwie wygrane na koncie mają: Polonia-Stal Świdnica , dziewczyny z Bielawianki Bielawa (U-14), MKS I Żory, Kadra Lubuskiego Związku Piłki Nożnej i GKS I Bełchatów. W najstarszej kategorii U-14 jedyną ekipą, która posiada na swoim koncie dwie wygrane to GKS I Bełchatów. Tutaj w pierwszym etapie są dwie grupy (6 i 7 zespołów). Spotkaniom piłkarskim towarzyszą dodatkowe atrakcje, pokazy, konkursy itp. Wielką atrakcją dla młodych piłkarzy jest Sportowa Strefa KKF z piłkarzykami na pasach i urządzeniami Quickfeet i Fitlight do testów koordynacji przestrzennej, szybkości reakcji, pomiaru i zwiększania szybkości i zwinności, przyspieszenia decyzji i skracania czasu reakcji, poprawiania spostrzegawczości i refleksu, podnoszenia ogólnej siły i wytrzymałości

Przed pierwszymi meczami odbyła się ceremonia otwarcia. Urozmaiciły nią efektowne pokazy grupy artystycznej Everest z Wrocławia, prezentacja umiejętności żonglerki piłką Pawła Skóry, mistrza świata, Europy i Polski w piłkarskich trikach oraz występ wokalny Klaudii Zyski. Za zaproszenie dziękował poseł na Sejm RP – Ireneusz Zyska oraz marszałek województwa dolnośląskiego Cezary Przybylski. Tradycyjną sentencję otwarcia turnieju wygłosiła prezydent Świdnicy Beata Moskal-Słaniewska. Miłym odstępstwem od scenariusza okazały się podziękowania mistrza świata w taekwondo Jurka Brzostowskiego złożone na ręce prezesa Gryfa Świdnica i firmy DACO Dariusza Jaworskiego za wsparcie w rozwijaniu kariery sportowej.

Organizatorami i głównymi partnerami Silesian Cup są: Gryf Świdnica, Urząd Marszałkowski Województwa Dolnośląskiego, Urząd Miejski w Świdnicy, Starostwo Powiatowe w Świdnicy, Świdnicki Ośrodek Sportu i Rekreacji, poseł na Sejm RP Ireneusz Zyska. Wydarzeniu patronuje Ministerstwo Sportu i Turystyki oraz Polski Związek Piłki Nożnej.

Szczegółowe wyniki i informacje: www.silesiancup.pl

(MKO)

Powiązane artykuły