Piknik Wojskowy i Drzwi Otwarte

Piknik Wojskowy i Drzwi Otwarte odbędą się 22 kwietnia, 2023 roku od godziny 10:00 do 14:00 na Zamku Piastowskim w Legnicy. Jest to już II. edycja wydarzenia, natomiast w tym roku będzie blisko 3 razy więcej atrakcji, a kierowane jest także dla całych rodzin. Do udziału zostali zaproszeni reprezentanci władzy państwowej i lokalnej.

Będzie się działo… na terenie Zamku Piastowskiego odbędą się pokazy walki, pracy na broni a także musztry. Nie zabraknie także ratowników medycznych i wielu formacji wojskowych oraz świetnych instruktorów szkoleń. Ale to tylko część atrakcji – będą również pojazdy specjalne takie jak Humvee z US Army, wozy patrolu saperskiego, quad, skuter wodny i inne. Wśród wielu stanowisk będzie okazja zobaczyć prawdziwą broń i repliki a nawet będzie można postrzelać – strzelnica ASG oraz wojskowy trenażer „Cyklop” będzie do dyspozycji! We wnętrzach zamku przygotowany jest symulator operatora drona, VR oraz stanowisko serwisu komputerów.

Co można zobaczyć?

  • 10 różnych stanowisk wojskowych i specjalnych
  • 9 wystaw statycznych i pokazów dynamicznych
  • 6 stanowisk z instruktorami
  • 4 konkursy militarne i sportowe
  • Zwiedzanie wieży Zamkowej z przewodnikiem
  • Strefa gastronomiczna i grochówka wojskowa a także wiele więcej…

Wszystkie atrakcje znaleźć można Tutaj

Poznacie także Wojskową Szkołę Średnią im. Zawiszy Czarnego:

Liceum z rozszerzonym angielskim, przy wsparciu native speakerów z US Army

Technikum zawodowe – informatyków i logistyków

Dla Kandydatów do szkoły przygotowane są konkursy o dodatkowe punkty rekrutacyjne w konkurencjach sportowych oraz na strzelnicy ASG.

Drzwi Otwarte i Piknik wojskowy to wydarzenie dla wszystkich zainteresowanych – od uczniów klas ósmych, po całe rodziny łącznie z dziadkiem i babcią!

Start od 10:00 do 14:00, w sobotę 22.04.2023 – Plac Zamkowy 1, Legnica

MaJa