Polonez i gospel na Światowe Dni Młodzieży

Dzierżoniów będzie gościł 23 lipca uczestników Światowych Dni Młodzieży. Przygotowano na ten dzień specjalny program na rynku z polonezem i koncertami. Gwiazdą wieczoru będzie zespół „Gospel Joy”.

Światowe Dni Młodzieży w Krakowie rozpoczną się 27 lipca i potrwają do 31 lipca. Ale pielgrzymi już ściągają do Polski z różnych stron świata. W Diecezji Świdnickiej w ramach ich diecezjalnego etapu od 20 lipca gościć będą młodzi ludzie z Hiszpanii, Bahrajnu, Wielkiej Brytanii, Pakistanu, Francji oraz Korei Południowej. Goście będą zakwaterowani w domach prywatnych, szkołach i domach zakonnych. Nad całością przedsięwzięcia czuwać będą wolontariusze na czele z członkami sztabu organizacyjnego ŚDM w Diecezji Świdnickiej.

Młodzi pielgrzymi zakwaterowani zostaną w Bielawie, Pieszycach, Piławie Górnej, Ząbkowicach, Bardzie, Polanicy, Radkowie i Wambierzycach.

Już 23 lipca do Dzierżoniowa zawita grupa z Hiszpanii i Bahrajnu. Uczestnicy ŚDM najpierw zjedzą obiad w towarzystwie burmistrza.Potem wezmą udział w wydarzeniach na rynku, które zapoczątkuje o godz. 16.00 wspólny taniec – polonez.

Na scenie wystąpi Zespół Pieśni i Tańca „Jubilat” ze Świdnicy, zaprezentuje się również grupa ŚDM (scholę prowadzi Anna Lutz). Gwiazdą wieczoru będzie zespół Gospel Joy – chór z Poznania wykonujący muzykę gospel w języku angielskim i polskim, który w 2013 roku został półfinalistą popularnego programu stacji TVN – „Mam Talent”.

sdm_plakat

 

(MKO)

Powiązane artykuły