Południe Wrocławia przyjazne rodzinom

Wrocławskie Krzyki od lat uchodzą za miejsce najbardziej przyjazne rodzinom z dziećmi. Jest to jedna z dwóch dzielnic, w których odnotowuje się przyrost naturalny powyżej średniej dla miasta. Co sprawia, że tutejsza oferta mieszkaniowa jest aż tak popularna wśród tej grupy?

Zielono i przestronnie

Południe Wrocławia jest szczególnie lubiane przez rodziny z dziećmi. To spokojna, zielona okolica z dobrą infrastrukturą i zapleczem edukacyjnym. Mieszczą się tu między innymi Park Południowy, Park Grabiszyński, Lasek Oporowski czy Park Kleciński. Bliskość terenów rekreacyjnych jest dziś bardzo pożądana – to przestrzeń do spotkań, uprawiania sportu czy popołudniowego relaksu.

Edukacja i rozrywka

Mieszkańcy Krzyków doceniają bliskość szkół, przedszkoli i żłobków. Część placówek znajduje się niedaleko parków i skwerów, co sprawia, że pociechy mają okazję spędzać w cieplejszych miesiącach zajęcia – choćby z wychowania fizycznego – na świeżym powietrzu. W tej części miasta znajdują się także atrakcje, które zapewnią rozrywkę całej rodzinie: aquapark, centrum rozrywki czy park linowy. Południe Wrocławia może być również dobrą bazą wypadową na wycieczki w góry.

Mieszkania na Krzykach

Wszystko to sprawia, że deweloperzy chętnie wybierają te tereny pod osiedla mieszkaniowe. Co wyróżnia tutejsze inwestycje? Poza lokalizacją – przede wszystkim niska zabudowa, windy, place zabaw czy ogrodzenie terenu inwestycji. Szczególnie dużym zainteresowaniem cieszą się mieszkania na parterze – z ogródkami.

– Kiedy projektowaliśmy Słoneczny Zakątek, naszą inwestycję na Krzykach, w dużej mierze myśleliśmy właśnie o rodzinach. Obecnie mamy jeszcze w sprzedaży ostatnie mieszkania w trzecim etapie. Niska zabudowa, ogrodzone osiedle i lokalizacja w sąsiedztwie Parku Klecińskiego są atutami, na które nasi klienci najczęściej zwracają uwagę. – tłumaczy Emil Basta, pracownik wrocławskiego dewelopera WPBM „Mój Dom” S.A.

Spokojnie i bezpiecznie

Co istotne, Wrocławianie wysoko oceniają bezpieczeństwo w tej dzielnicy. O tym, jak dynamicznie rozwija się ta okolica, może świadczyć fakt, że tylko na Krzykach i Psim Polu odnotowuje się przyrost naturalny powyżej średniej dla Wrocławia. Rosnący popyt wpływa na powstawanie kolejnych biznesów: usług, gastronomii czy miejsc rozrywki. Krzyki od lat cieszą się dużą popularnością wśród poszukujących mieszkań, a oferta rynku pierwotnego stale się powiększa.

MaJa

Powiązane artykuły