Ponad 2 mln zł na drogi

W piątek, 6 września w Dolnośląskim Urzędzie Wojewódzkim burmistrz Szczawna-Zdroju Marek Fedoruk podpisał umowę na dofinansowanie modernizacji trzech dróg gminnych: Bukowej, Bohaterów Warszawy i Ofiar Katynia.

Dostaliśmy na nie z budżetu państwa 2 245 027,20 zł. Łącznie inwestycja kosztować będzie 2,8 mln zł. Modernizacja obejmie zarówno nawierzchnie jezdni, jak i chodniki. Będzie to kolejna, duża inwestycja drogowa w Szczawnie-Zdroju – trwa waśnie przebudowa dwóch wjazdowych ulic do miasta: Chopina i Sienkiewicza – łączny koszt to 2,6 mln zł, z czego dotacja z budżetu państwa do 50 %.

Wsparcie z FDS to kolejna, duża dotacja rządowa dla Szczawna-Zdroju, przypomnijmy, że w czerwcu Premier Mateusz Morawiecki poinformował o wsparciu dla uzdrowiska i odbudowy ZPL w kwocie 1,8 mln zł.

– Możemy poprawić jakość kolejnych trzech dróg gminnych w naszym mieście, co jest oczekiwane zarówno przez mieszkańców, jak i kuracjuszy – podkreśla burmistrz Marek Fedoruk. – Chciałbym serdecznie podziękować nie tylko Panu wojewodzie Pawłowi Hreniakowi, ale przede wszystkim ministrowi Michałowi Dworczykowi i Panu Premierowi – za dostrzeganie problemów i potrzeb mniejszych miast i uzdrowisk.

MaJa

Powiązane artykuły