Powietrze bez śmieci w Świdnicy

Miasto Świdnica przystąpiło do konkursu organizowanego przez Fundację PGNiG im. Ignacego Łukasiewicza w ramach edukacyjnej kampanii społecznej „Rodzice i dzieci, powietrze bez śmieci”.

Z danych przedstawionych przez fundację PGNiG wynika, że każdego roku w Polsce na skutek oddychania złej jakości powietrzem przedwcześnie umiera ponad 51 tys. osób. Program ma na celu zapoznanie lokalnych społeczności z zagrożeniami związanymi ze smogiem i zaznajomienie z rozwiązaniami, które pomogą ograniczyć tzw. „niską emisję”, pochodzącą najczęściej ze starych pieców.

Konkurs potrwa od 24 stycznia do 28 lutego i podzielony został na 5 etapów. Każdy z nich wyłoni zwycięzcę, któremu Fundacja wybuduje jedną z pięciu Naukowych Stacji Zabaw o wartości ok. 100 tys. zł. To rodzaj parku eksperymentów i doświadczeń, gdzie całe rodziny będą mogły poznać prawa nauki i bawić się. Zwycięża gmina z największą liczbą głosów internautów w przeliczeniu na ilość jej mieszkańców. Świdnica głosuje na Naukową Stację Zabaw przy Zalewie „Witoszówka” obok Bosmanatu.

Zasady zabawy są banalnie proste. Wystarczy zalogować się na stronie www.powietrzebezsmieci.pl i oddać swój głos na Świdnicę.

Zachęcamy do oddania głosu na Świdnicę!

 

Powiązane artykuły