Powstaje największy salon Mercedesa we Wrocławiu

Grupa Wróbel rozpoczęła budowę swojego najnowszego salonu marki Mercedes Benz. Obiekt powstaje przy Autostradowej Obwodnicy Wrocławia, a konkretnie przy ulicy Granicznej.

Nowy salon Mercedesa będzie jednym z największych w Polsce. W porównaniu z obecnym będzie cztery razy większy. Otwarcie nastąpi najszybciej w 2016 lub 2017 roku.

Grupa Wróbel nabyła działkę o powierzchni dwóch hektarów, tuż przy AOW, w kwietniu tego roku. Agencja Nieruchomości Rolnych sprzedała ją wrocławskiemu dealerowi za kwotę 9,85 miliona złotych. Na razie inwestycja jest jeszcze na etapie dopracowywania koncepcji, ale wiadomo, że powstanie tam salon aut osobowych, dostawczych, ale także używanych. Przy okazji powstanie serwis samochodowy oraz biura. W ten sposób centrala Grupy Wróbel przeniesie się z ulicy Klecińskiej na Graniczną.

Data zakończenia inwestycji nie jest jeszcze znana. Na razie trwają tam prace archeologiczne podczas których odkryto osadę z okresu średniowiecza, w skład której wchodzi kilka domów. Nie wiadomo jeszcze czy to odkrycie nie opóźni realizacji inwestycji.

W większym salonie będzie możliwa ekspozycja dużo większej gamy modeli. Dotychczas we wrocławskim salonie eksponowano tylko siedem egzemplarzy. W nowym budynku zmieści się ich nawet 36. Pojawi się również dedykowany „showroom” AMG.

Podczas realizacji inwestycji inwestor będzie stawiał na technologie przyjazne da środowiska. Firma wykorzysta materiały energooszczędne, a w budynkach zostaną zaimplementowane rozwiązania pozwalające odzyskiwać ciepło.

(seb)

Powiązane artykuły