Powstaje nowoczesna placówka medyczna we Wrocławiu

We stolicy Dolnego Śląska powstaje siedziba Wrocławskiego Centrum Rehabilitacji i Medycyny Sportowej, które przeniesie się z ul. Chopina na ul. Lekarską.

Będzie to jedna z najnowocześniejszych placówek tego typu w Polsce. Będą tam świadczone usługi nie tylko w zakresie rehabilitacji dziennej, jak i szpitalnej, ale łącznie z zabiegami operacyjnymi.

Na początku zeszłego roku firma Hasco-Lek zainwestowała we  Wrocławskie Centrum Rehabilitacji i Medycyny Sportowej. Obiekt ten powstał w latach siedemdziesiątych ubiegłego wieku i od tamtego czasu działa w zakresie rehabilitacji.

Firma Hasco-Lek wybuduje nowy szpital rehabilitacyjny przy ulicy Lekarskiej 1 (boczna Żmigrodzkiej), nieopodal węzła Autostradowej Obwodnicy Wrocławia. Inwestor zamierza oddać nową siedzibę w przyszłym roku.

Dotychczasowy budynek będzie modernizowany i powstanie w nim dom opieki dla osób starszych. Nowa placówka ma być jedną z najnowocześniejszych w kraju. W ramach świadczeń rehabilitacyjnych, w nowej placówce oferowane będą: kinezyterapia indywidualna i grupowa, fizykoterapia, hydroterapia i różne formy masażu leczniczego.

Na parterze znajdzie się centrum rehabilitacyjne, gdzie powstanie sala ćwiczeń o powierzchni 200 m2 z przestrzenią do wykonywania ćwiczeń wolnych oraz na przyrządach, basen do hydrokinezyterapii wyposażony w tory z przeciwprądami służące do nauki chodzenia czy kriokomora.

W placówce będą się znajdowały również gabinety do hydroterapii, czyli zabiegów w środowisku wodnym (masaży wirowych i podwodnych).

W ramach opieki szpitalnej przewidzianych jest pięć oddziałów: rehabilitacja ogólnoustrojowa, neurologiczna, kardiologiczna, dziecięca oraz ortopedia z dwiema salami operacyjnymi. Łącznie w szpitalu będzie ponad 150 łóżek.

W pracowni diagnostycznej dostępne będą: rezonans magnetyczny, tomograf komputerowy, RTG z ramieniem C umożliwiający wykonywanie zdjęć rentgenowskich podczas zabiegów operacyjnych oraz pacjentom leżącym, densytometr służący do pomiaru gęstości minerałów tkanki kostnej, USG, EEG i EMG a także świadczenia z zakresu analityki medycznej. Badania będą wykonywane zarówno dla pacjentów ambulatoryjnych, jak i hospitalizowanych.

Gabinet konsultacyjny medycyny sportowej to usługa skierowana zarówno do osób, które trenują już od wielu lat, jak i dla początkujących, którzy dopiero zaczynają swoją przygodę ze sportem i chcą sprawdzić swoje predyspozycje zdrowotne.

W ramach medycyny sportowej we WCRiMS prowadzona będzie również rehabilitacja po kontuzjach odniesionych w wyniku uprawiania sportu. W szpitalu będzie się też znajdował gabinet komputerowej analizy ruchu.

Powiązane artykuły