Premiera książki pt. „Kosmiczne zachwyty”

Fot. użyczone | Kosmiczne zachwyty

Czy można badać kosmos zwykłym kijem? Jaki kolor ma wszechświat? Czy stojąc na szczycie Mount Everestu, jesteśmy najdalej od środka Ziemi? Dlaczego wydostanie się z wnętrza Słońca zajmuje światłu aż 5000 lat? Czy w pasie asteroid faktycznie tak łatwo zaliczyć pozaziemską stłuczkę? Na te i wiele innych rozpalających wyobraźnię kosmicznych pytań odpowiada w swojej książce słynny amerykański astrofizyk i Ksiznakomity popularyzator nauki Neil deGrasse Tyson.

Entuzjazm i pasja, z jaką Tyson opisuje wszechświat – ten bliski i ten odległy – udziela się milionom jego widzów i czytelników. Nawet najbardziej skomplikowane kosmiczne zjawiska stają się w jego ujęciu zrozumiałe i, co najważniejsze, fascynujące!

Lektura Kosmicznych zachwytów – napisanej lekkim piórem książki pełnej zdumiewających faktów i wciągających opowieści – sprawi, że nocne wpatrywanie się w rozgwieżdżone niebo już nigdy nie będzie takie samo. Książka Kosmiczne zachwyty jest utrzymana w tym samym stylu i tonie, co Astrofizyka dla zabieganych. To samo dotyczy estetyki i formatu wydania. Razem z planowanymi na rok 2019 Kosmicznymi rozterkami – kontynuacją Kosmicznych zachwytów, wszystkie trzy książki utworzą piękną, pasjonującą i inspirującą serię.

Książka „Kosmiczne zachwyty” jest utrzymana w tym samym stylu i tonie, co „Astrofizyka dla zabieganych” . To samo dotyczy estetyki i formatu wydania. Razem z planowanymi na rok 2019 „Kosmicznymi rozterkami” – kontynuacją „Kosmicznych zachwytów”, wszystkie trzy książki utworzą piękną, pasjonującą i inspirującą serię.

 

AnKm

Powiązane artykuły