Premiera nowej książki pt. „Zgadnij kto”

Premiera nowej książki pt. „Zganij kto” zaplanowana jest na 5 września 2018 roku. Świetnie napisany, oryginalny thriller obiecującego debiutanta, Chrisa McGeorge’a, z którym wydawnictwo Orion (imprint Hachette) podpisało kontrakt na kilka kolejnych powieści.

Zgadnij kto to kryminał utrzymany w konwencji escape. Główny bohater ma tylko 3 godziny, by go wykryć. Jeśli mu się nie uda, wszyscy zginą. W wieku jedenastu lat Morgan Sheppard rozwiązuje zagadkę niespodziewanej śmierci swojego nauczyciela matematyki. Mimo, że wyglądała ona na samobójstwo, Morgan odnajduje zabójcę i zyskuje przydomek „małoletniego detektywa”.

Dwadzieścia pięć lat później… …Morgan Sheppard budzi się w obcym pokoju hotelowym przykuty kajadankami do łóżka. Wraz z nim budzi się pięć nieznajomych osób. W łazience znajduje się martwe ciało. Jedna z osób w pokoju jest zabójcą, a Sheppard ma trzy godziny, by odkryć, która. Jeżeli mu się nie uda, wszyscy zginą. W pokoju z każdą upływającą minutą gęstnieje atmosfera. Dochodzi do kłótni, wybuchów paniki, wzajemnych oskarżeń. Sheppard, walcząc ze swoimi ograniczeniami i uzależnieniami oraz pokonując niechęć otaczających go osób, rozpaczliwie poszukuje rozwiązania zagadki. Aby uratować siebie i pozostałych przed niechybną śmiercią, będzie musiał cofnąć się do lat swojego dzieciństwa i zmierzyć się z duchami przeszłości.

Zgadnij kto to kryminał napisany w konwencji popularnych ostatnimi laty escape roomów. Klaustrofobiczna atmosfera ograniczonej przestrzeni, w której znajduje się trup, jego morderca i reszta niewinnych, na pozór przypadkowych osób sprawia, że książkę czyta się z zapratym tchem.

AnPl

Powiązane artykuły