Raport Odpowiedzialnego Biznesu już dostępny

Ile godzin trwała migracja prawie 400 tysięcy klientów? Ile placówek banku ma udogodnienia dla osób z niepełnosprawnościami? Jaki procent neonów banku ma przyjazne dla środowiska oświetlenie LED? Odpowiedzi na te i wiele innych pytań można znaleźć w opublikowanym właśnie szóstym już raporcie Odpowiedzialnego Biznesu Santander Bank Polska.

Tegoroczna publikacja to nie tylko nowa struktura odzwierciedlająca wartości i sposób działania Banku, ale też zgodne z międzynarodowymi wytycznymi UNEP FI Principles for Responsible Banking innowacyjne podejście do odpowiedzialnej bankowości.

– Odpowiedzialna Bankowość w Santander Bank Polska to przede wszystkim strategia biznesowa, ale także sposób myślenia o naszych codziennych działaniach, których wyznacznikami są indywidualne podejście, rzetelność, szacunek i wzajemne zaufanie. Zależało nam na tym, aby nasz tegoroczny Raport był spójny z naszymi wartościami: Przyjazny, Rzetelny, dla Ciebie oraz by pokazywał, w jaki sposób jako pierwsza instytucja finansowa w Polsce wprowadzamy zasady Odpowiedzialnej Bankowości (Principles for Responsible Banking) w całym procesie zarządzania organizacją – mówi Michał Gajewski, Prezes Zarządu Santander Bank Polska.

Raport Odpowiedzialnego Biznesu 2018 to już szósta tego typu publikacja Santander Bank Polska. Od ubiegłego roku jest portalem internetowym, na którym oprócz danych niefinansowych za 2018 r. przez cały rok zamieszczane są również informacje o realizowanych w Banku bieżących inicjatywach z obszaru CSR. Odpowiedzialna bankowość jest podstawą efektywnego, innowacyjnego i zrównoważonego rozwoju.

Priorytety banku

Santander Bank Polska jako pierwszy bank w Polsce odnosi się w swoim raporcie do Principles for Responsible Banking, wypracowanych przez UNEP FI międzynarodowych wytycznych, które zostaną oficjalnie ogłoszone podczas posiedzenia Zgromadzenia Ogólnego ONZ w Nowym Jorku 22 września 2019 r.

Bank kontynuuje także swoje zaangażowanie w promocję i realizację Celów Zrównoważonego Rozwoju ONZ (SDGs). Aby ułatwić czytelnikom odnalezienie informacji o konkretnych działaniach podejmowanych przez Santander Bank Polska w ramach poszczególnych Celów, na stronie głównej portalu wprowadzone zostało dodatkowe filtrowanie treści według SDGs.

Kolejną nowością w raporcie jest Targ Możliwości – miejsce udostępnienia i promocji działania firm, które prowadzą odpowiedzialny biznes, a swoim działaniem również pomagają innym lub dbają o środowisko. Raport Odpowiedzialnego Biznesu 2018, tak jak i poprzednie jego edycje, został przygotowany zgodnie z wymaganiami GRI Standards oraz poddany niezależnej weryfikacji. Portal spełnia kryteria dostępności dla osób z niepełnosprawnościami WCAG 2.0, a treść raportu dostępna jest w dwóch wersjach językowych: polskiej i angielskiej. Raport Odpowiedzialnego Biznesu 2018 Santander Bank Polska jest dostępny na: Raport

Raport odpowiedzialnego biznesu Santander Bank Polska za rok 2018 – najważniejsze informacje

 

Nowości w raporcie

Nowa struktura raportu Tegoroczny raport pokazuje, w jaki sposób w ramach strategii Responsible Banking, Bank wdraża wartości: Przyjazny, Rzetelny, dla Ciebie.

Principles for Responsible Banking

Santander Bank Polska jako pierwszy bank w Polsce odnosi się w swoim raporcie do Principles for Responsible Banking, międzynarodowych wytycznych wypracowanych przez UNEP FI, które zostaną oficjalnie ogłoszone podczas posiedzenia Zgromadzenia Ogólnego ONZ w Nowym Jorku w dniach 22-23 września 2019.

Targ możliwości

Miejsce, w którym Bank udostępnia i promuje działania firm, które prowadzą odpowiedzialny biznes i które swoim działaniem również pomagają innym lub dbają o środowisko.

Cele Zrównoważonego Rozwoju

Możliwość filtrowania treści według Celów Zrównoważonego Rozwoju wspieranych przez Bank.

Wybrane dane:

72 godzin trwała migracja prawie 400 tys. klientów z wydzielonej części Deutsche Bank Polska do Santander Bank Polska oraz zmiana oznakowania 113 oddziałów. W projekt połączenia zaangażowanych było ponad 1900 osób z obu organizacji.

156 placówek banku posiada certyfikat i udogodnienia dla osób z niepełnosprawnościami. 17 oddziałom został przyznany certyfikat dostępności, a 21 oddziałów jest wyposażonych w przenośne pętle indukcyjne.

1400 to liczba miejsc – oddziałów, jednostek centralnych oraz bankomatów, w których wymieniono neony reklamowe na LEDowe. Obecnie 100% wszystkich neonów banku ma oświetlenie LED.

401 355 to liczba godzin szkoleniowych, w których wzięli udział pracownicy Banku w 2018 roku. Średnio każdy pracownik spędził na szkoleniach 30 godzin.

59 uczelni w Polsce i 990 na całym świecie należy do programu Santander Universidades – inicjatywy wspierającej szkolnictwo wyższe, badania naukowe oraz ideę przedsiębiorczości.

MaJa

Powiązane artykuły