Razem możemy więcej

Razem możemy więcej – pod takim hasłem odbyło się spotkanie mieszkanki Dzierżoniowa- Anny Daszyńskiej-Hercuń – kandydatki do Parlamentu Europejskiego w Strzelinie z przedsiębiorcami, działaczami społecznymi,sportowymi, studentami i nauczycielami.

Zaproszeni mieli okazję porozmawiać na wszystkie nurtujące ich tematy. Na specjalny briefing z kandydatką, nauczycielką języka niemieckiego z ponad 10-letnim doświadczeniem w zawodzie „o kryzysie w systemie edukacji” zaproszeni po spotkaniu zostali były Radny Powiatu Lubińskiego Kasper Nowak, prywatnie syn nauczyciela oraz strzeliński przedsiębiorca, prowadzący biznes o zasięgu europejskim Wojciech Klimczak, którego dzieci uczą się w prywatnej szkole i przedszkolu, gdzie nie ma strajku.

Wcześniej (w sobotę 06.04.2019r.) z kandydatką do Parlamentu Europejskiego mieli szansę spotkać się mieszkańcy Wrocławia.

Anna Daszyńska-Hercuń, prezes stowarzyszenia „Idź do przodu” startuje na przedstawiciela mieszkańców województw dolnośląskiego i opolskiego w jedynej, demokratycznie wybieranej unijnej instytucji.

Anna Daszyńska-Hercuń

  • Pedagog, Magister Filozofii Germańskiej ( studia ukończone w Niemczech) Uniwersytet Wrocławski/ Justus Liebieg Universitat Giessen,
  • Koordynator z zakresu Wspierania uzdolnień Dzieci i Młodzieży – Studia Podyplomowe – Wiedza o Kulturze- Uniwersytet Wrocławski.
  • Niegdyś nauczyciel I Liceum Ogólnokształcącego w Dzierżoniowie ( 15 lat pracy w zawodzie nauczyciela języka niemieckiego oraz wiedzy o kulturze ) – obecnie Prezes Stowarzyszenia Idź do Przodu.

Działalność na rzecz Ludzi stała się jej pasją i niekończącym projektem. Edukacja obywatelska Dzieci i Młodzieży, Wyrównywanie Szans i Aktywność Sportowa to główne priorytety jej działań na rzecz drugiego Człowieka.

Współpraca z Włodarzami Miast Powiatu Dzierżoniowskiego, Organizacjami Pozarządowymi, Klubami Sportowymi, Stowarzyszeniami, Ośrodkami Kultury oraz Ośrodkami Sportu i Rekreacji są nieodłącznym elementem jej działań w pracy z Ludźmi.

Założycielka i jedyny Sponsor:

  • Bezpłatnego Fitnessu dla kobiet w mieście
  • Szkółki Cheerleaders- (grupa młodsza i starsza)
  • Sportowych sobót i niedziel dla chłopców

Jako Obywatelka oraz Matka dwóch Synów postrzega swoją działalność na rzecz Dzieci i Młodzieży jako niezbędny czynnik wpływający na prawidłowy rozwój psycho-fizyczny młodych Ludzi.

Działania Anny Daszyńskiej-Hercuń na rzecz społeczeństwa Powiatu Dzierżoniowskiego

  • aktywna praca w organizacjach pozarządowych, realizujących inicjatywy i programy społeczne, programy z obszaru pomocy społecznej, edukacji, nauki, kultury i sportu- zostały dostrzeżone i docenione.
  • 14 września 2018 roku podczas Forum Kobiet Przedsiębiorczych Anna Daszyńska-Hercuń wygrała plebiscyt w kategorii Aktywność Społeczna uzyskując tytuł Kobiety Przedsiębiorczej 2018 miasta Dzierżoniów.

Do głosowania zostało 6 tygodni. Decyzje w sprawie wyboru najlepszego kandydata bądź kandydatki z naszego województwa zapadną za sprawą Waszych głosów w niedzielę 26.05.2019 roku.

AnPl

Powiązane artykuły