Rejsy turystyczne po morzu – dlaczego warto?

Rejsy statkiem są ciekawą alternatywą dla tradycyjnych wakacji w hotelu. Mogą zabrać cię w podróż życia, której nigdy nie zapomnisz. I choć nadal traktuje się je jako ekskluzywną formę podróżowania, bez względu na zasobność portfela, każdy może znaleźć dla siebie atrakcyjny kierunek zwiedzania.

Rodzaje rejsów turystycznych

Biura podróży kuszą klientów rejsami, które różnią się między sobą komfortem podróży, rodzajem atrakcji na statku oraz jakością oferowanych usług. Obecnie, statki rejsowe to niemalże pływające kurorty, które oferują podróżującym rozmaite atrakcje, takie jak chociażby baseny, kluby z muzyką, centra fitness czy spa. W trakcie postojów statku podróżujący mają dwie możliwości – skorzystania z wycieczek fakultatywnych lub zwiedzania portowych miast na własną rękę. Organizatorzy rejsów kuszą wczasowiczów bogatym programem wycieczek, z przewodnikami w różnych grupach językowych.

Do najpopularniejszych kierunków zwiedzania zalicza się Karaiby, rejon Europy Północnej (np. Szwecja w jeden dzień, Wycieczka po Karlskronie) oraz Daleki Wschód. Równie dużym zainteresowaniem cieszą się także rejsy okazjonalne, jak np. Sylwester na morzu oraz dookoła świata.

Rejsy po morzu – dobrze wiedzieć

Na rejs statkiem, podobnie jak na każdą inną podróż, najlepiej wybrać wygodne rzeczy. Warto jednak pamiętać, że operatorzy wycieczek organizują oficjalne wieczory galowe, na których obowiązuje formalny strój wieczorowy – sukienka w przypadku kobiet oraz garnitur w przypadku mężczyzn. Na statkach obowiązuje bezgotówkowa forma płatności. Wszelkich opłat dokonuje się przy pomocy karty pokładowej, którą aktywuje się poprzez zarejestrowanie karty kredytowej lub po wcześniejszym wpłaceniu depozytu w kwocie, która jest podana przez operatora.

Rodzaje kabin

Im wcześniej dokonuje się rezerwacji, tym mniej płaci się za rejs. Przed rezerwacją miejsc należy zastanowić się, jakiego rodzaju kabinę wybrać. Wszystkie są wyposażone w łazienkę, klimatyzację, czyste ręczniki i pościel. (niekiedy także w sejf oraz mini bar). Pasażerowie mają do wyboru kabiny o zróżnicowanej lokalizacji na pokładzie statku:

  • wewnętrzne, bez okna – idealny wybór dla osób, które nie zamierzają spędzać w kabinie dużo czasu, a przy okazji chcą zaoszczędzić na cenie rejsu;
  • zewnętrzne, z oknem lub balkonem – z widokiem na morze. Nie ma dużych różnic w cenie pomiędzy kabinami tego rodzaju;
  • apartamenty – o zdecydowanie większym metrażu, z wydzieloną częścią dzienną i sypialnianą oraz innymi ponadstandardowymi udogodnieniami.

Wycieczki rejsowe promem

Bardzo dużym zainteresowaniem cieszą się podróże promem, które stanowią wygodny transport dla rodzin, osób niepełnosprawnych, a także zwierząt. Przewoźnicy nie ustalają limitów gabarytowych przewożonych bagaży, dzięki czemu każdy może bez przeszkód zabrać ze sobą tyle rzeczy, ile tylko ma ochotę.

Rejs promem jest atrakcyjną forma podróżowania również dla tych, którzy chcą przewozić ze sobą rowery, motocykle, samochody osobowe czy chociażby przyczepy kempingowe – warto wspomnieć, że niektórzy przewoźnicy oferują możliwość noclegu we własnej przyczepie na pokładzie. Decydując się na tego rodzaju przewóz, należy upewnić się, czy dany pojazd jest akceptowany na wybranej trasie promowej.

Rejsy turystyczne są formą wypoczynku cenioną na całym świecie. Pozwalają na wypoczynek na pokładzie luksusowego statku oraz zwiedzanie portowych miast. Liczba zwolenników rejsów po morzu rośnie, dlatego biura podróży organizują coraz to ciekawsze kierunki zwiedzania. Szukasz idealnej wycieczki dla siebie i bliskich? Z aktualną ofertą możesz zapoznać się poniżej:

www.stenaline.pl

(MKO)

Powiązane artykuły