Renoma nominowana w prestiżowym konkursie!

Wyjątkowa architektura Domu Handlowego Renoma po raz kolejny została doceniona. Centrum, jako jedyne w regionie Dolnego Śląska, jest nominowane w branżowym konkursie Property Desing Awards 2016, w kategorii centra handlowe. Głosować można do 30 stycznia.

Dom Handlowy Renoma jest jednym z najstarszych obiektów handlowych w Polsce. W 1977 został wpisany do rejestru zabytków jako sztandarowe dzieło europejskiego modernizmu.

Budynek w ciągu swojej kilkudziesięcioletniej historii (otwarty 2 kwietnia 1930 roku) zachwycał również swoją wyjątkową elewacją, na której pojawiły się oryginalne złocenia, a także niezwykłe rzeźby portretowe przedstawiające twarze ludzi pochodzących z różnych kontynentów. Symbolizować to miało nie tylko międzynarodowość towarów, ale przede wszystkim otwartość na drugiego człowieka. Fundatorami obiektu byli bracia Wertheim.

Od 2012 roku nowym właścicielem Renomy jest Griffin Real Estate. Inwestor główny nacisk kładzie na stworzenie wyjątkowej i unikalnej na skalę Wrocławia oferty modowej. Wynajmowalna powierzchnia handlowo – biurowa centrum to ponad 40 tys. mkw. Na pięciu kondygnacjach mieści się 120 sklepów i punktów usługowych, a także część restauracyjna.

Jednak Dom Handlowy Renoma to nie tylko miejsce robienia zakupów, ale również przykład połączenia powierzchni komercyjnej ze sztuką współczesną. Lista twórców, którzy wykonali dzieła specjalnie dla Renomy stale się rozrasta – są wśród nich: Jarosław Fliciński, Monika Sosnowska, Karol Radziszewski, Studio VerPan i studio PUFF-BUFF, a także Istvan Kantor. Ponadto w 2015 roku centrum, już po raz trzeci, było jedną z przestrzeni wystawienniczych w ramach Biennale WRO – największego w Polsce przeglądu sztuki mediów. Jedna z realizacji prezentowana w Renomie, zdobyła główną nagrodę festiwalu.

– Cieszymy się, że Renoma została wyróżniona i reprezentuje region Dolnego Śląska w tak prestiżowym konkursie. Trzymam kciuki i zachęcam wszystkich Czytelników do oddania głosu! – mówi Barbara Wójcik, dyrektor DH Renoma.

Głosowanie Czytelników na portalu Propertydesign.pl trwa do 30 stycznia 2016 roku.

Zwycięzcy zostaną wyłonieni w poszczególnych kategoriach po podliczeniu wskazań Jury i głosów Czytelników portalu.

www.propertydesign.pl

(Kris)

Powiązane artykuły