„Rower pomaga” – kolejne rowery dla świdniczan

Świdnica już po raz trzeci jest partnerem akcji „Rower Pomaga”, organizowanej przez Fundację Ekologiczną „Arka” z Bielska – Białej. Miasto dwa lata z rzędu zajęło drugie miejsce spośród podmiotów zgłoszonych do akcji. W 2016 roku rowerzyści wspólnie przejechali 105 000 km, a dzieci z ubogich rodzin otrzymały 5 rowerów. Natomiast w 2017 roku, pomimo zwiększenia limitu kilometrów do 30 000 – wspólnie przejechaliśmy ponad 220 000 km i otrzymaliśmy 7 jednośladów.

Świdniczanie nie zwalniają tempa i skutecznie walczą o kolejne rowery. Do tej pory przejechano już 296 007 km, dzięki czemu kolejne dzieci otrzymały swoje wymarzone „dwa kółka”. Prezydent Świdnicy, Beata Moskal-Słaniewska wręczyła je dzisiaj Klaudii i Wiktorii.

W tym roku organizator ponownie podniósł poprzeczkę. Dziecko z domu dziecka lub świetlicy środowiskowej otrzyma wymarzony rower, dopiero po przejechaniu przez rowerzystów wspólnie 100 000 kilometrów.

Zachęcamy więc serdecznie do wypraw rowerowych i rejestrowania przejechanych kilometrów. Przypomnijmy, że można je wpisywać na stronie internetowej www.rowerpomaga.pl wybierając cel „Jeżdżę dla dzieci ze Świdnicy” lub poprzez aplikację Endomondo pod linkiem: https://www.endomondo.com/challenges/36334159.

17 września we współpracy z Fundacją Ekologiczną „Arka” zorganizowany zostanie festyn rowerowy podczas którego nastąpi podsumowanie akcji „Rower Pomaga” oraz wręczenie upominków i gadżetów dla najbardziej aktywnych rowerzystów. Szczegóły podamy już niebawem.

Akcja zbierania kilometrów potrwa w Świdnicy do końca września.

AnPl

Powiązane artykuły