Kolejny etap wymiany parkomatów

W Strefie Płatnego Parkowania w Świdnicy w ostatnim tygodniu marca wymienionych zostanie kolejnych 25 parkomatów. Nowe urządzenia zamontowane zostaną m.in. na ulicach: Kościelnej, Komunardów, 1 Maja, Siostrzanej, Jagiellońskiej, Pańskiej, Dworcowej, Nauczycielskiej, pl. Grunwaldzkim. Ostatnie dwadzieścia urządzeń wymienionych zostanie do końca kwietnia 2024 roku.

Korzystający z postoju w strefie, po wpisaniu numeru rejestracyjnego, mogą tak jak do tej pory, dokonywać płatności z wykorzystaniem bilonu oraz co jest nowością – za pomocą kart płatniczych i systemu BLIK. W parkomatach została również uruchomiona możliwość dopłaty do biletu przedłużającej jego ważność, a także zapłaty za wezwanie do uiszczenia opłaty dodatkowej.

— Nowe modele parkomatów wyposażone są w kolorowe wyświetlacze, klawiaturę alfanumeryczną i funkcję zapłaty kartą płatniczą za postój, co do tej pory nie było możliwe. – mówi Jowita Mazur, kierownik Biura Strefy Płatnego Parkowania.

Zgodnie z postępowaniem przetargowym wykonawcą zadnia jest firma Projekt Parking Sp. z o.o. z siedzibą w Poznaniu. Płatność za II etap inwestycji wynosi 675 041,24 zł.

MaJa

Powiązane artykuły