Rywal mistrzów świata przeegzaminuje Wrzesińskiego

Sergio Puente walczył z gwiazdami światowych ringów, a teraz przeegzaminuje międzynarodowego mistrza Polski Damiana Wrzesińskiego” – poinformował promotor polskiego boksera Mariusz Grabowski. Walka o pas należący do Wrzesińskiego odbędzie się 7 marca w Dzierżoniowie.

W głównych pojedynkach gali „Tymex Boxing Night 11” mistrzyni świata federacji WBO w wadze super piórkowej Ewa „Kleo” Brodnicka (rekord 18-0) spotka się w obronie tytułu z byłą mistrzynią Europy Belgijką Djemillą „The Pitbull” Gontaruk (16-6-2), zaś przeciwnikiem Wrzesińskiego (18-1-2) o trofeum w kategorii lekkiej będzie Meksykanin Puente (28-9).

 – To nie będzie łatwa walka dla Damiana, ale żeby osiągnąć swój cel, tzn. zdobyć pas mistrza Europy musi takie pojedynki wygrywać. Wierzę, że zwycięży w dobrym stylu, a stylem boksowania przekona do siebie jeszcze większą liczbę kibiców – stwierdził szef grupy Tymex Boxing Promotion, którą reprezentują m.in. Brodnicka i Wrzesiński.

Puente i Wrzesiński mają po 32 lata. Meksykanin na zawodowych ringach rywalizuje od 2009 roku. Wygrał 24 walki z rzędu, a pierwszą porażkę poniósł dopiero pod koniec 2014 roku.

– W tamtym okresie Puente zdobył pas WBC Silver w kategorii super piórkowej po zwycięstwie nad Nerym Saguilanem, który z kolei dwa lata temu bezskutecznie boksował o mistrzostwo świata WBA w lekkiej. Potem jeszcze najbliższy przeciwnik Wrzesińskiego przegrał potyczkę o tytuł kontynentalny World Boxing Council. Ostatnio mu się nie wiodło, ale nie zapomniał na czym polega pięściarstwo, dlatego liczę na jego dobry występ i solidny egzamin dla Damiana, którego forma wyraźnie zwyżkuje – podkreślił promotor Grabowski.

Puente walczył z mistrzami świata, rodakami Fernando Montielem i Miguelem Berchelten. Takich przeciwników w profesjonalnej karierze nie miał Polak, choć natomiast w boksie olimpijskim miał za rywali m.in. utytułowanych Włocha Domenico Valentino i Turka Fatiha Kelesa.

 – Pierwszym zawodnikiem, który pokonał Puente był znakomity przed laty Montiel, były mistrz świata federacji WBO i WBC w trzech wagach, od muszej do koguciej. Z kolei w 2015 roku uległ Bercheltowi, który do dziś jest czempionem WBC w super piórkowej. Bokserskie CV przeciwnik –Wrzosa- Wrzesińskiego ma bardzo ciekawe, zobaczymy jak spisze się w dopiero drugim występie poza Meksykiem. Niedawno przegrał w Hiszpanii z niepokonanym Marokańczykiem Moussą Gholamem – dodał organizator gali.

Po pas międzynarodowego mistrza Polski w wadze lekkiej Wrzesiński (były amatorski mistrz kraju) sięgnął w 2019 roku – wygrał w Łomiankach na punkty z Argentyńczykiem Miguelem Cesario Antinem. Siódmego marca w Dzierżoniowie już piąty raz Brodnicka będzie broniła tytułu mistrzyni globu WBO. Tego dnia w barwach Tymexu zadebiutuje i stoczy 10. zawodową walkę Niemiec Sahan Aybay (9-0). Pojedynki rankingowe stoczą też Michał Leśniak (11-1-1). Oskar Kapczyński (2-0) i Oskar Wierzejski (2-0) oraz debiutant Kamil Kuździeń, brązowy medalista ubiegłorocznych Młodzieżowych MP.

AnPl

Powiązane artykuły