Sii Polska wybiera West 4 Business Hub

Najszybciej rozwijający się dostawca usług IT, inżynieryjnych i BPO w Polsce – firma Sii Polska – przenosi swoje wrocławskie biuro do West 4 Business Hub. Budowa idzie zgodnie z harmonogramem. W nowej siedzibie Sii rozpocznie pracę w sierpniu tego roku.

Sii Polska zajmie 3500 mkw. w pierwszym budynku kompleksu biurowego West 4 Business Hub, realizowanego przez Echo Investment przy ul. Na Ostatnim Groszu we Wrocławiu.

– Zespół Sii Wrocław to już 500 specjalistów. Zatrudniamy coraz więcej osób, a liczba prowadzonych projektów stale rośnie. Konsekwencją dynamicznego rozwoju naszego oddziału była konieczność znalezienia nowego biura. Łącznie będziemy mieli teraz do dyspozycji 3 500 mkw. na jednej kondygnacji. – mówi Tomasz Omieciński, Regional Director w Sii Polska.

Sii jest jednym z największych pracodawców w polskiej branży IT. Zatrudnia już ponad 4500 osób. Realizuje projekty w 14 lokalizacjach: Warszawie, Gdańsku, Krakowie, Poznaniu, Łodzi, Katowicach, Rzeszowie, Lublinie, Pile, Częstochowie, Bydgoszczy, Gliwicach, Białymstoku oraz właśnie Wrocławiu. Niezależnie od oddziałów (zorientowanych geograficznie), w Sii funkcjonuje również 16 centrów kompetencyjnych działających przekrojowo w biurach Sii w całej Polsce i w wyspecjalizowanych specyficznych obszarach technologicznych, np. Digital, Office 365, Dynamics 365, SAP, BPO, Business Intelligence, Testing Services i inne.

– Podpisanie umowy z Sii Polska to sukces całego zespołu pracującego przy projekcie West 4 Business Hub. Ponownie spełniliśmy wymagania wiodącej firmy z sektora usług IT. Możemy powiedzieć, że branża IT polubiła nasze w tej lokalizacji. Budowa nie zwalnia tempa i jest realizowana zgodnie z wcześniej przyjętym harmonogramem, podobnie jak nasze rozmowy z kolejnymi potencjalnymi najemcami. Od startu komercjalizacji projektu zależało nam, aby inwestycja kojarzyła się z inspirującą i angażującą przestrzenią, elastyczną i dostosowaną do potrzeb każdego rodzaju działalności biznesowej. Jestem przekonana, że West 4 Business Hub ma wiele do zaoferowania. Warto wspomnieć, że budynek oferuje, m.in. aplikację budynkową, która pozwoli najemcom jeszcze efektywniej wykorzystać swoją przestrzeń, a pracownikom ułatwi funkcjonowanie w nowym biurze. Dzięki wprowadzanym rozwiązaniom technologicznym, jak i organizacyjnym będzie to bezpieczne i zdrowe miejsce pracy. – podkreśla Katarzyna Kubicka, dyrektor regionalna w dziale biur Echo Investment.

West 4 Business Hub zgodnie z harmonogramem

Budowa pierwszego etapu West 4 Business Hub wystartowała w lutym 2019 roku. Budynek zaoferuje ponad 15,5 tysiąca mkw. powierzchni biurowej. Pięciokondygnacyjny biurowiec coraz wyraźniej wpisuje się w krajobraz tej części Wrocławia. Przejeżdżający oraz pieszy mogą już podziwiać białą elewację, za projekt której odpowiadała Pracownia Architektoniczna Maćków. Fasada budynku jest niemalże gotowa, wykonano już 90% elewacji. Wokół biurowca prowadzone są roboty drogowe, a wewnątrz trwają prace wykończeniowe: w garażu podziemnym trwa realizacja posadzki żywicznej; malowane są klatki schodowe.

Deweloper przygotowuje także powierzchnię dla najemcy. Postawione zostały ścianki działowe, zamontowana podłoga podniesiona. Aktualnie trwa montaż instalacji. Oddanie do użytkowania biurowca zaplanowane jest na sierpień tego roku.

MaJa

Powiązane artykuły