Słowiański Jedwab – Trzy Kolory

Zgodnie z przyjętą już tradycją w ostatni piątek miesiąca, 27 września 2019 roku, o godz. 18 00 w Centrum Nauki i Kultury Stara Kopalnia w Wałbrzychu zaprezentowana zostanie nowa odsłona projektu Estery i Andrzeja Grabarczyk „Słowiański Jedwab – len w innej odsłonie – Trzy Kolory”.

W tym roku len będzie zaprezentowany w trzech odsłonach koloru i temperamentu, jak zwykle przy udziale energetycznej muzyki i ciekawej choreografii. Tegoroczny pokaz główny również zostanie wzbogacony o prezentację ożywionej odzieży recyklingowej zaprojektowanej przez Esterę Grabarczyk. Dodatkową atrakcją będzie pokaz prac projektantki odbiegający od lnu, a mianowicie obrazów i biżuterii, nawiązujących tematycznie do głównego nurtu.

W tym roku została wydana książka ,,Ja i Słowianki Jedwab”. Książka jest prezentacją najnowszych prac Estery Grabarczyk oraz zbiorem wypowiedzi modelek oraz osób współtworzących projekt od jego początków, które sięgają 2014 r. Premiera w dniu pokazu.

– Prezentowana prace są praktycznie w pojedynczych egzemplarzach. Ale to co je wyróżnia to drobinka artystycznych fantazji i miłości, które wkładam w każdą z tych prac. Każda kolekcja ma coś ze mnie, z tego co przeżyłam, co zobaczyłam, co mnie zafascynowało jako człowieka i kobietę. Moje prace są dla każdej zwykłej i wyjątkowej kobiety, ponieważ każda z nas jest niezwykła i zwykła zarazem. Każda z nas ma swoje obowiązki i zmagania, ale również fantazje i pragnienia. To wszystko przekazują moje prace. Całe wydarzenie nie mogłoby się odbyć bez pomocy i współpracy instytucji kulturalnych, firm, osób prywatnych oraz mediów. To właśnie dzięki ich zaangażowaniu powstaje projekt który z roku na rok zdobywa popularność .To projekt dzięki któremu powstała fundacja ,,Uszyj swoje marzenia ” –  podsumowuje artystka.

Tegoroczny pokaz objęty jest limitem miejsc biletowanych, których rezerwacji i zakupu dokonać można na stronie WOK bilety.wok.walbrzych.pl

MaJa

Powiązane artykuły