Specjaliści IT najlepiej zarobią we Wrocławiu

Jak wynika z raportu oceniającego potencjał rozwoju usług biznesowych w południowej Polsce, specjaliści z branży IT zarobią najwięcej we Wrocławiu.

Specjaliści z sektora IT mogą zarobić we Wrocławiu nawet ponad 20 tys. zł. W żadnym innym mieście w regionie nie zarobią tyle, co w stolicy Dolnego Śląska.

Colliers International oraz Advisory Group TEST Human Resources przeanalizowały w ostatnim czasie miasta w południowej Polsce pod względem potencjału dla sektora nowoczesnych usług dla biznesu.

Okazało się, że Kraków i Wrocław to liderzy sektora SSC/BPO w południowej części Polski. Miasta te rozwijają się z roku na rok w bardzo szybkim tempie. Jedyną konkurencją w tej części Polski może być Aglomeracja Katowicka, która zyskała na bliskości Krakowa w ostatnich latach.

W porównaniu z poprzednim rokiem rozwój w obszarze F&A (Finance and Accounting), HR (Human Resources) i CS (Customer Service) kształtuje się na bardzo podobnym poziomie. Jedyna różnica to sektor IT, gdzie zauważono bardzo duży wzrost wynagrodzeń. Szczególnie dotyczy to Wrocławia. To właśnie pracownicy w tym obszarze mogą pochwalić się najwyższymi wynagrodzeniami w branży SSC/BPO.

Zarobki na poszczególnych szczeblach są wyższe niż w innych rodzinach sektora usług biznesowych. Wynagrodzenia w branży IT charakteryzują się również największymi różnicami pomiędzy trzecim a pierwszym kwartylem. Rozpiętość wynagrodzeń spowodowana jest w dużym stopniu przez zróżnicowane zarobki dla programistów różnych technologii.

W związku z dużym zapotrzebowaniem na specjalistów IT górna granica wynagrodzeń wyznaczana jest również przez oczekiwania płacowe pożądanych kandydatów.

wynagrodzenia_ssc

(KrzKr)

Powiązane artykuły