Startuje program Honorowy Dawca Energii Fortum

W tym roku mieszkańcy Wrocławia po kolejny będą mogli wziąć udział w programie charytatywnym Honorowy Dawca Energii Fortum. Inicjatywa pozwala na wspieranie potrzebujących poprzez aktywności fizyczne, takie jak bieganie, jazda na rowerze czy nordic walking. Udział w akcji jest bezpłatny i wymaga jedynie ściągnięcia prostej w obsłudze aplikacji mobilnej.

 

Liczniki projektu Honorowy Dawca Energii Fortum ruszą 25 kwietnia 2015 roku. Akcja będzie się odbywała w pięciu polskich miastach, w których działa firma energetyczna Fortum: Bytomiu, Częstochowie, Płocku, Wrocławiu i Zabrzu. Darmowa aplikacja mierząca aktywność fizyczną zamieniać będzie kilometry na energię. Z kolei ilość energii przełoży się na realną pomoc finansową dla organizacji charytatywnych w poszczególnych lokalizacjach. Ważne jest, że nie tylko mieszkańcy powyższych miast mogą ruszać się i pomagać – może to zrobić każdy, musi tylko wybrać w aplikacji miasto, które chce wspierać.

– Gorąco zachęcamy wszystkich mieszkańców do wzięcia udziału w kolejnej edycji programu Honorowy Dawca Energii Fortum. To akcja dla każdego, zarówno dla osób aktywnych jak też tych, które dotychczas nie uprawiały żadnego sportu. W tym roku opracowaliśmy specjalną ankietę, która pomoże uczestnikom określić cele sportowe dostosowane do indywidualnych możliwości i trybu życia. Pamiętajmy, że każda aktywność to wsparcie dla potrzebujących – mówi Jacek Ławrecki, rzecznik prasowy Fortum.

Przez cały czas trwania akcji kolejne porcje wyprodukowanej energii, liczonej w watogodzinach, są sumowane zarówno dla osób indywidualnych jak i całych miast. 30 września, kiedy liczniki energii zostaną zatrzymane, Fortum przekaże darowiznę na cele charytatywne w każdej z 5 lokalizacji. Wysokość darowizny uzależniona będzie od miejsca w rankingu miast, czyli ilości energii wyprodukowanej przez osoby wspierające dane miasto.

Beneficjentem akcji we Wrocławiu jest Fundacja Dobry Cel, która wspiera osoby niepełnosprawne. Fundusze zdobyte w ramach akcji Honorowy Dawca Energii Fortum zostaną przeznaczone na współrealizowany przez Fundację „Projekt rowerowy”, jak również na działania w obszarze promocji aktywności sportowej, zawodowej i edukacyjnej wśród osób z niepełnosprawnością.

W poprzedniej edycji programu Honorowy Dawca Energii Fortum mieszkańcy wszystkich miast-uczestników przebyli łącznie prawie 370 tysięcy kilometrów i wytworzyli dzięki temu ponad 18,5 megawatogodzin pozytywnej energii. Wrocławianie aktywnie włączyli się do akcji i w jej trakcie przebyli ponad 68 tysięcy kilometrów, co zapewniło im trzecie miejsce w ostatecznej klasyfikacji miast.

– Cieszę się, że mieszkańcy naszego miasta po raz kolejny będą mogli wziąć udział w akcji, która gwarantuje potrzebującym konkretną pomoc. Jestem przekonany, że w tegorocznej edycji programu wrocławianie wykażą się dużym zaangażowaniem i powalczą o zwycięstwo – mówi Piotr Mazur, dyrektor Biura Sportu, Turystyki i Rekreacji UM Wrocławia.

Aplikacja HDEF przeznaczona jest na urządzenia mobilne działające na systemach iOS, Android oraz Windows Phone. Jej użytkownicy mają dostęp do informacji o aktualnej pozycji, prędkości i czasie aktywności fizycznej, przebytym dystansie oraz ilości wytworzonej energii.

Aplikacja posiada również opcję udostępniania osiągniętych wyników na portalu społecznościowym Facebook, a także możliwość synchronizacji z popularnymi programami, służącymi do mierzenia aktywności fizycznej. Bieżące informacje na temat akcji, takie jak planowane biegi, czy wyniki osób indywidualnych oraz poszczególnych miast, można znaleźć na stronie internetowej honorowydawcaenergii.fortum.pl oraz na Facebooku.

Partnerem akcji Honorowy Dawca Energii w stolicy Dolnego Śląska jest Miasto Wrocław – Młodzieżowe Centrum Sportu prowadzące program „I Ty Możesz Zostać Maratończykiem”. Akcję objął patronatem Rafał Dutkiewicz prezydent Wrocławia.

(piw)

 

Powiązane artykuły