Studia biznesowe – nie tylko ekonomia

Za studia związane z biznesem powszechnie uważa się ekonomię oraz finanse i rachunkowość. Pojawiają się jednak nowe propozycje kierunków, które mogą całkowicie zrewolucjonizować myślenie o szeroko pojętym zarządzaniu, bankowości czy finansach.

Oferta studiów przedstawiona przez Wyższą Szkołę Bankową może wzbudzić zainteresowanie wszystkich, którzy chcieliby połączyć praktyczny profil studiów z podstawową wiedzą o biznesie. Kierunki psychologia w biznesie i informatyka w biznesie to nowatorskie rozwiązania, którym zdecydowanie warto przyjrzeć się bliżej.

Nowy punkt widzenia w psychologii

Wiele osób uważa, że psychologia przestaje być prestiżowym kierunkiem. Jak jest naprawdę? Być może psychologia nie jest już tak popularna jak niegdyś, ale jej ukończenie wciąż jest doceniane przez pracodawców. Obecnie jednak warto połączyć ją z czymś jeszcze; oczywistym wyborem będą studia związane z szeroko pojętym zarządzaniem Dlaczego? Wszyscy, którzy obserwują nagły wzrost zainteresowania coachingiem, muszą zdawać sobie sprawę, że coach to osoba nie tylko o ogromnej wiedzy, ale również talencie do prowadzenia własnej działalności. Kierunek psychologia w biznesie może być idealnym wyborem dla osób, które chciałyby w przyszłości związać się właśnie z coachingiem.

Odmieniona informatyka

Informatyka to z założenia studia dla umysłów ścisłych. Niektórzy specjaliści uważają jednak, że wiele uczelni nie ma pomysłu na wykorzystanie potencjału tego kierunku; wciąż znaczna część szkół opiera nauczanie o przestarzały program. Wadą jest również brak przystosowania potencjalnego absolwenta informatyki do warunków na rynku pracy; często musi upłynąć nieco czasu, by zrozumiał, jaki model pracy jest w jego przypadku najbardziej opłacalny. Informatyka w biznesie nie tylko umożliwi naukę programowania czy zaawansowanej obsługi komputera, ale również przygotuje do wejścia na rynek pod względem biznesowym.

Szeroka oferta studiów podyplomowych

Oferta Wyższej Szkoły Bankowej nie ogranicza się jednak do studiów I i II stopnia. Uczelnia proponuje kształcenie także na studiach podyplomowych – część z oferowanych kierunków mocno związana jest z biznesem. Najlepszym przykładem jest akademia trenera biznesu; ukończenie tego kierunku umożliwia zdobycie nowego zawodu. Warto zwrócić uwagę także na studia z zakresu analizy finansów czy negocjacji i mediacji w biznesie.

Studia biznesowe – nowe warianty starych kierunków

Studia biznesowe to nie tylko popularna ekonomia, zarządzanie czy finanse i rachunkowość. Wyższa Szkoła Bankowa proponuje absolutnie innowacyjne kierunki, które połączą m.in. naukę o biznesie z psychologią czy informatyką.

Trzyletnie studia licencjackie to świetna alternatywa dla osób, które nie chcą tracić pięciu lat na jednolite studia magisterskie. Oferta WSB jest kierowana także do studentów, którzy chcieliby zdobyć dodatkową wiedzę z zarządzania i szeroko pojętego biznesu, co znacznie wzmocni ich pozycję na rynku pracy.

Sprawdź ofertę studiów biznesowych na WSB

Powiązane artykuły