Świdnica wspiera przedsiębiorców

Gminne Centrum Obsługi Inwestora i Eksportera w Świdnicy, powołane przy Urzędzie Miejskim, po trwających rok szkoleniach oraz egzaminie otrzymało wyróżnienie i jest Certyfikowanym Partnerem Dolnośląskiego Centrum Obsługi Inwestora i Eksportera DAWG Sp. z o.o. 2019.

Świdnickie GCOIE należy do nowo powstałej dolnośląskiej sieci promocji gospodarczej. To pierwsze takie przedsięwzięcie w Polsce. W skład sieci wchodzą GCOIE w Głogowie, Dzierżoniowie, Radwanicach, Strzegomiu, Strzelinie, Świdnicy, Wałbrzychu, Wiązowie, Złotoryi i Żmigrodzie.

GCOIE ma siedzibę w Urzędzie Miejskim w Świdnicy, a zakres jego działań obejmuje: uruchomienie nowych korytarzy komunikacji i przekazu informacji, profesjonalizację usług gospodarczych, promocję gospodarczą Świdnicy, wsparcie i pośrednictwo w nawiązywaniu współpracy gospodarczej między przedsiębiorcami a innymi firmami o zasięgu lokalnym, regionalnym i międzynarodowym, dostęp do kompleksowej informacji gospodarczej, organizowanie spotkań biznesowych z udziałem ekspertów zewnętrznych z Dolnośląskiej Agencji Współpracy Gospodarczej (DAWG) oraz Polskiej Agencji Inwestycji i Handlu (między innymi konferencje, szkolenia, debaty). GCOIE w Świdnicy prowadzą: Paula Pilarska-Skoruch , ekspert pro – biz oraz Joanna Chorąży, ekspert pro – eksport.

AnPl

Powiązane artykuły

Fot. użyczone | Świdnickie GCOIE należy do nowo powstałej dolnośląskiej sieci promocji gospodarczej.