Świdnicka delegacja z wizytą w Autonomicznej Republice Adżarii

Po podpisaniu umowy partnerskiej współpracy z gruzińskim miastem Kobuleti, świdnicka delegacja, w piątek, 27 sierpnia, spotkała się w siedzibie Rady Najwyższej Adżarii z jej przewodniczącym Davitem Gabaidze. W spotkaniu uczestniczył także szef administracji, Zurab Tchurkveidze. Delegacji towarzyszył Konsul Honorowy Gruzji we Wrocławiu, Wojciech Wróbel oraz Karol Przywara, Prezes Fundacji Kaukaskiej.

Przypomnijmy, że w tym roku mija pięć lat współpracy Dolnego Śląska i Autonomicznej Republiki Adżarii. Gospodarka, turystyka, edukacja i ochrona zdrowia – to najważniejsze kierunki partnerstwa obu regionów. Współpraca zainicjowana na szczeblu wojewódzkim z biegiem lat rozszerzyła się na inne samorządy. Nawiązały ją dolnośląskie miasta i gminy – Milicz, Trzebnica i Świdnica. Porozumienia podpisały także stolice partnerskich regionów – miasta Batumi i Wrocław.

– Mam nadzieję, że to partnerstwo pozwoli na głęboką współpracę, wymianę wiedzy i doświadczeń oraz najlepszych praktyk między innymi z sektora turystycznego. Kobuleti to szybko rozwijające się miasto turystyczne, leżące tuż przy Morzu Czarnym. To również dobry początek, aby zachęcić świdnickich i gruzińskich przedsiębiorców do współpracy – mówi prezydent, Beata Moskal-Słaniewska.

Oprac. (JuNie)

Powiązane artykuły

Świdnicka delegacja z wizytą w Autonomicznej Republice Adżarii


Warning: count(): Parameter must be an array or an object that implements Countable in /www/ip803472-1/wp-content/themes/twojbiznes24/partials/article-related.php on line 17