Tajemnice zamku Czocha i Książ – niezwykła książka już w sprzedaży

Zamki Czocha i Książ razem? Wybór tych rezydencji nie był przypadkowy, mają bowiem one ze sobą więcej wspólnego, niż mogłoby się wydawać. W dziejach obu zamków pojawia się przywódca Trzeciej Rzeszy oraz historia o wielkich skarbach, przechowywanych tutaj w okresie II wojny światowej.

Podobieństw było znacznie więcej. Wystarczy przyjrzeć się położeniu obu zamków na skalnym wzniesieniu, które oblewała rzeka. Jeśli do tego dodamy fakt, iż w otoczeniu warowni funkcjonowały obozy pracy przymusowej i fabryki zbrojeniowe, zaś w okolicy prowadzono szereg podziemnych inwestycji budowlanych o tajemniczym przeznaczeniu, to już wiadomo, dlaczego zdecydowano się na opisanie tych dwóch niezwykłych zamków na Dolnym Śląsku.

OkBadka ksi%05zki Szymona WrzesiDskiegoW książce autorzy opierają się przede wszystkim na rezultatach własnych badań. Obalają liczne mity, jakie narosły wokół obu rezydencji, np. o szkole szpiegów, tajnym ośrodku Abwehry, grze wywiadów, kryptologach i Enigmie, lotach kamikadze oraz skradzionych ikonach z zamku Czocha. Czytelnicy będą mogli dowiedzieć się również, jak naprawdę wyglądała sprawa własności, przeznaczenia i przebudowy zamku Książ w okresie II wojny światowej. Wartość publikacji podnoszą fragmenty z różnych źródeł historycznych m.in. wspomnień Grundmanna, Speera, dzienników Goebbelsa, dokumentów konserwatora zabytków prowincji Dolnego Śląska oraz materiałów poświęconych Wernherowi von Braunowi z archiwów amerykańskich i niemieckich.

Autorzy, znani już z takich publikacji jak choćby: „Tajne kompleksy lotnicze Trzeciej Rzeszy na Dolnym Śląsku i Ziemi Lubuskiej”, „Skarby III Rzeszy ukryte na Dolnym Śląsku”, „Podziemne sekrety Trzeciej Rzeszy w Sudetach Zachodnich” i in., w swojej najnowszej książce przedstawili też kolejne tajemnice i ciekawostki o starych warowniach i ich najbliższym otoczeniu! Jakie? Zapraszamy do lektury najnowszej książki Szymona Wrzesińskiego i Krzysztofa Urbana pt. „Zamki CZOCHA i KSIĄŻ. Tajne siedziby Hitlera, czy skarbnice III Rzeszy?”. Książkę wydała Oficyna Wydawnicza CB z Warszawy.

(Kris)

Powiązane artykuły