Teatralny weekend

 

Kolejna, chociaż pierwsza w 2016 roku, odsłona Wałbrzyskiej Teatralnej Czytelni Wydawnictwa CZARNE. Tym razem aktorzy Szaniawskiego przeczytają fragmenty reportażu „Tatuaż z tryzubem” Ziemowita Szczerka – laureata chociażby Paszportu „Polityki”.

W nowym reportażu Szczerek wraca na Ukrainę, ale jak sam zaznacza „to nie jest kolejna książka o Majdanie i o wojnie w Donbasie. Owszem, jest tam i Donbas, jest i Majdan, ale stanowią tylko część skomplikowanej układanki, która nazywa się Ukrainą. […] To książka podróżnicza, ale podróże, które opisuje, są próbą zrozumienia Ukrainy, zarówno tej „prozachodniej” i „prowschodniej”. Ta książka to również wyjaśnienie, dlaczego słowa „prozachodniej” i „prowschodniej” są napisane w cudzysłowie.”

W CZARNE NA BIAŁO jak zwykle: nowa polska literatura, specjalnie napisana na tę okazję muzyka, wałbrzyscy aktorzy i spotkanie z Autorem. Wstęp wolny!

Ziemowit Szczerek TATUAŻ Z TRYZUBEM Reżyseria i opracowanie tekstu: Maciej Podstawny Czytają: Sara Celler-Jezierska, Joanna Łaganowska, Rafał Kosowski

W ramach cyklu RAZ W MIESIĄCU TŁUSTY CZWARTEK: CZARNE NA BIAŁO 14.01.2016 /czwartek/ 19:00

Powiązane artykuły