Trasa Wrocław – Łódź w 2 godziny!

Dzisiaj uruchomiono ostatni odcinek drogi ekspresowej S8 z Wrocławia do Łodzi. Dzięki temu podróż do znacznie się skróci.

Nowy odcinek liczący ponad 33 km łączy Sieradz z Łaskiem. To już ostatni odcinek łączący stolicę Dolnego Śląska z Łodzią. Na pełne połączenie z Warszawą przyjdzie jeszcze trochę poczekać.

To już kolejny odcinek drogi ekspresowej S8 oddany w ciągu ostatnich dwunastu miesięcy. Pod koniec listopada ubiegłego roku uruchomiono 45-kilometrowy odcinek z Walichnowy do Sycowa.

Droga ekspresowa S8 łączy Wrocław z Warszawą. Łódzki odcinek, który uruchomiono dzisiaj liczy 33,6 km. Cały odcinek w tym województwie ma 114 km długości. Oddany do ruchu odcinek łączy Sieradz z Łaskiem i biegnie przez powiaty: sieradzki, zduńskowolski i łaski. Trasa ta wyprowadzając ruch kołowy z miejscowości znacznie przyczynia się do poprawy poziomu bezpieczeństwa ruchu drogowego w terenach zabudowanych, przez które wcześniej przebiegał ruch.

Realizacja całej inwestycji drogowej została wyceniona na około 5 mld złotych. Otwierany właśnie łódzki odcinek kosztował 1,4 mld zł i realizowało go konsorcjum Dragados – Pol Aqua. Budowa tej kluczowej dla naszego kraju drogi jest realizowana w etapach.

Spełniając wymogi drogi ekspresowej, trasa ma po dwa pasy ruchu w każdym kierunku. Każdy z nich ma szerokość 3,5 metra oraz 2,5 metra przeznaczonego na pas awaryjny. Nawierzchnia drogi jest betonowa. Dzięki temu ma służyć przez 40 lat bez konieczności dużych remontów. Dopuszczalna prędkość na całym odcinku S8 wynosi 120 km/h.

Teraz będzie można dojechać do Łodzi w maksymalnie dwie godziny. Dotychczas była to droga przez mękę i bardzo często wymagała poświęcenia co najmniej czterech godzin.

(seb)

Powiązane artykuły