Trwa wyprzedaż rocznika 2019 samochodów marki Mercedes-Benz

Końcówka roku stanowi doskonały moment na zakup samochodu. Wszyscy pragną skorzystać z wyprzedaży i czekają na te ostatnie miesiące. W przypadku marki Mercedes-Benz sytuacja wygląda szczególnie atrakcyjnie, co można zaobserwować w salonach Grupy Wróbel.

Samochody osobowe

Rok 2019 był szczególny dla niemieckiego importera w segmencie samochodów osobowych – prawie dziesięć premier, w tym całkowicie nowa generacja modeli CLA, GLE i GLS. Można powiedzieć, że po uzupełnieniu palety produktów Nową Klasą A 45S 4Matic (421 KM) oraz A Limuzyna, oferowane obecnie modele Mercedesa stanowią odpowiedź na praktycznie każdą potrzebę klientów.

Do najczęściej kupowanych samochodów osobowych z trójramienną gwiazdą w roku 2019 w dalszym ciągu należą SUVy. Mowa tu szczególnie o modelu GLA, Nowym GLC w wersji SUV oraz Coupé , ale też o długo wyczekiwanym GLE SUV. Sytuacja jest o tyle niezwykła, że trzy ostatnie propozycje marki Mercedes-Benz zyskały w 2019 roku nowe oblicze. Imponujące z zewnątrz, niezwykle komfortowe w środku i niesamowicie wygodne podczas codziennej jazdy. Biorąc pod uwagę fakt, iż koniec roku to idealna okazja do nabycia wybranego auta oraz to, że moda oraz trendy rynkowe mają duży wpływ na politykę cenową firm motoryzacyjnych, nie ma nic dziwnego, że SUVy Mercedesa mają tak wyjątkowe powodzenie.

Z ofertą można zapoznać się tutaj:

– Największe rabaty dotyczą modeli GLA i GLC. Klienci zainteresowani zakupem tych samochodów korzystają z upustów związanych z wyprzedażą rocznika, ale też z okresowych akcji specjalnych, które dotyczą wybranych opcji wyposażenia samochodów. Dla przykładu, osoby zainteresowane modelem GLA będą mogły wybrać automatyczną skrzynię biegów bez dodatkowych opłat – mówi Tomasz Rojecki, Dyrektor Sprzedaży Samochodów Osobowych Mercedes-Benz Grupa Wróbel – W przypadku GLC SUV sytuacja przedstawia się jeszcze lepiej. GLC Business Edition to wersja limitowana, stworzona z myślą o biznesie i zawiera konkretną konfigurację, w tym pakiet wyposażenia Adventage z Aktywnym asystentem parkowania z systemem Parktronic, nawigacją na dysku twardym, fotochromatycznymi i w pełni elektrycznymi lusterkami zewnętrznymi, obręczami kół z metali lekkich, pakietem komfortowych foteli czy tylną, elektrycznie otwieraną klapą – dodaje Tomasz Rojecki.

Istotną informacją dla wszystkich miłośników marki Mercedes-Benz jest to, że w przypadku modeli GLA i GLC wspomniane rabaty łączą się. Należy jednak pamiętać, że czas promocji i zasoby są ograniczone.

Mówiąc o SUVach marki Mercedes-Benz, nie można pominąć niezwykle charakternego GLE SUV. Jego duża popularność spowodowała, że wkrótce po premierze był on praktycznie niedostępny. Obecnie można go zakupić w salonach Grupy Wróbel i, co istotne, zaraz po dokonaniu wszelkich formalności wyjechać i cieszyć się jazdą tym niezwykłym autem.

– Wartą uwagi jest także oferta na Klasę E 200 d Special Edition, w przypadku której rabat wynosi co najmniej 42 000 zł. To niezwykle atrakcyjna propozycja, która, co trzeba zaznaczyć, nie pojawia się często, a w przypadku Klasy E ma miejsce pierwszy raz. Podobna limitowana promocja dotyczyła w okresie letnim Klasy C, podczas której wszystkie dostępne pojazdy zostały sprzedane w pierwszym tygodniu rozpoczęcia akcji – mówi Tomasz Rojecki.

Mówiąc o najbardziej popularnych modelach Mercedes-Benz, z pewnością nie należy pomijać samochodów z segmentu NGCC (New Generation Compact Car). Na uwagę zasługuje szczególnie Klasa A, w tym rasowy hot hatch A 45S (421KM), A35 (306 KM) i Limuzyna oraz  model CLA Coupé, które biją rekordy popularności. Klienci zainteresowani tymi modelami powinni jak najszybciej skierować się do salonu Mercedesa przy Granicznej we Wrocławiu i sprawdzić ofertę na wybrane konfiguracje, które wiążą się z nawet dwucyfrowymi rabatami.

Oprócz upustu na wartość auta, Mercedes-Benz oferuje także ciekawą i atrakcyjną propozycję subwencjonowanego finansowania, co przekłada się na jej wysoką konkurencyjność.

– Mamy najbardziej atrakcyjne rozwiązania związane zarówno z tradycyjnym leasingiem, jak i niezwykle popularnym najmem długoterminowym – Lease&Drive. W przypadku tradycyjnego leasingu, możemy skomponować rozwiązania na poziomie 101%, na wszystkie samochody wyprzedażowe rocznika 2019. To naprawdę dobra oferta, która rzeczywiście zachęca i stwarza nowe możliwości dla przedsiębiorców –  podkreśla Tomasz Rojecki.

Przykład „z życia wzięty”:

Chcąc zakupić CLA Coupé, w cenie katalogowej 153 454 zł brutto, w opcji Lease&Drive z 24 miesięcznym okresem finansowania, 0 % opłaty wstępnej oraz limitem przebiegu 30 000 km, klient zapłaci ratę miesięczną w wysokości 1 534 zł netto. Zaletą tego rozwiązania, w przeciwieństwie do tradycyjnego leasingu, jest brak obowiązku wykupu samochodu.

Stok dostępnych samochodów osobowych w Grupie Wróbel: https://oferta.mercedes-benz.pl/wrobel/code/f3328e9f55e2016b.

Samochody dostawcze

– W przypadku samochodów użytkowych obserwujemy sytuację, w której każdy, kto potrzebuje spersonalizowanych rozwiązań dla swojej branży, dla swojego biznesu znajdzie w gamie pojazdów Mercedes-Benz Vans odpowiedni model. Samochody z naszej palety nie są przeznaczone tylko dla branży mięsnej, piekarniczej czy budowlanej. Dziś zaspokajamy oczekiwania i potrzeby ludzi o wolnych zawodach, sportowców, ludzi sztuki, również klientów aut klasy premium innych marek, którzy poszukują jeszcze wyższego poziomu wygody dla siebie i swojej rodziny – mówi Tomasz Robakiewicz, Doradca Handlowy w Dziale Sprzedaży Samochodów Dostawczych Mercedes-Benz Grupa Wróbel.

Dla tych ostatnich Mercedes ma doskonałą propozycję w postaci Klasy X czy Klasy V. W przypadku tej drugiej, w ostatnich 2 latach odnotowano szczególnie duże zainteresowanie wśród klientów stawiających na praktyczną stronę najwyższego komfortu i bezpieczeństwo. Tegoroczna, odświeżona wersja Klasy V tylko powiększyła ten efekt:

  • Nowy, wysokoprężny silnik OM654
  • Automatyczna skrzynia biegów 9G-TRONIC
  • Norma emisji spalin Euro 6d-temp, obowiązująca w państwach UE/EFTA
  • Aktywny asystent układu hamulcowego
  • Moduł komunikacyjny LTE.

To tylko niektóre elementy, które charakteryzują Klasę V po face liftingu. I tu – uwaga miłośnicy Klasy V – istnieje możliwość uzyskania wysokiego, noworocznego rabatu!

– W chwili obecnej, na pojazdy modelu Klasy V sprzed liftingu można uzyskać aż 50 000 zł rabatu. Model V 250CDI w królewskim wydaniu Exclusive, w skład którego wchodzi m.in. Pakiet AMG, wysokiej jakości tapicerka skórzana typu Nappa, klimatyzowane fotele czy deska rozdzielcza obszyta skórą można kupić już za 272 000 zł netto. I, co ważne, czeka na nabywcę w naszym salonie przy ul. Granicznej we Wrocławiu. Dodam tylko, że pozostała już niewielka ilość samochodów objętych tą promocją, stąd zachęcam wszystkich zainteresowanych do możliwie szybkiej wizyty w naszych salonach – dodaje Tomasz Robakiewicz.

W sytuacjach, w których liczą się najlepsze rozwiązania techniczne, które współtworzy klient wraz z dealerem, najlepszym partnerem będzie oczywiście Mercedes Sprinter, a szczególnie nowy Sprinter 907/910 z napędem na tył i przód – Nowość!

Możliwość precyzyjnego dopasowania Sprintera do oczekiwań klienta stanowi bardzo często stosowaną praktykę. Połowa sprzedaży tego modelu na całym świecie to auta zabudowywane. Za przykład niech posłuży bardzo specjalistyczna dwukomorowa zabudowa do przewozu mięsa z wlanym zasilaniem (zdjęcie), która została połączona z podwoziem Sprintera 519 CDI – najmocniejszym silnikiem 190 KM i jedynym takim motorem V6 – 6 cylindrowym silnikiem, którego nie posiada w swojej ofercie żaden inny producent samochodów dostawczych. Koszt takiej instalacji kształtuje się w okolicach 215 000 zł netto.

W salonach Grupy Wróbel dostępna jest szeroka gama konfiguracyjna tych modeli, z wyjątkowo korzystnymi warunkami cenowymi. Podsumowując, do najciekawszych propozycji wyprzedażowych samochodów dostawczych w salonach Mercedes-Benz Grupa Wróbel należy z pewnością:

  • Vito Furgon 111 CDI KA, o mocy 114KM w cenie 80 900 zł netto
  • ponad 40 000 zł rabat na serię specjalną Mercedesa Vito Tourer, np. Vito Tourer 114 CDI Tourer Pro, z silnikiem 2,2 CDI za 109 800 netto
  • wspomniana Klasa V z upustem do 50 000 zł
  • Mercedes Sprinter z przednim napędem oraz podwoziem pod zabudowę w cenie niższej nawet o 24 200 zł

– Poza rabatami kwotowymi Mercedes-Benz Grupa Wróbel oferuje także szereg zabezpieczeń serwisowych, które stanowią także znaczącą ulgę przy późniejszej eksploatacji zakupionych samochodów. Tu na pierwszy plan wchodzą kolejne propozycje – Promocyjne Pakiety Gwarancyjne oraz Pakiety Przeglądów oparte na promocyjnych stawkach. Kupując auto z naszego składu klient może przedłużyć sobie gwarancję np. na Vito do 4 lat łącznie za jedyne 499 zł! Jak to możliwe? W tej kwestii zapraszam już do naszych salonów. Z przyjemnością wyjaśnimy szczegóły wszystkich naszych propozycji – kończy Tomasz Robakiewicz.

Na ciekawą ofertę samochodów dostawczych mogą liczyć zarówno odbiorcy indywidualni, jak biznesowi, w tym także poszczególne branże, np. firmy prowadzące transport międzynarodowy czy firmy kurierskie.

Szeroka gama modeli samochodów dostawczych idzie w parze razem z atrakcyjną ofertą finansowania. Poza standardowym leasingiem kupujący mają do dyspozycji także bardzo popularną ostatnio formę Lease&Drive czyli najem długoterminowy. Aktualnie trwa promocja Lease&Drive 1% gdzie jest bardzo jasny przekaz dla klienta:

Jeśli wybrany samochód kosztuje np.: 120 000 zł brutto to rata w Lease&Drive wyniesie 1 200 zł netto.

Stok dostępnych samochodów dostawczych Grupie Wróbel: https://ofertavan.mercedes-benz.pl/wrobel?page=0.

Zarówno w przypadku samochodów użytkowych, jaki i osobowych, całość kalkulacji sprzedażowej uzależniona jest od wielu zmiennych: modelu auta, konfiguracji wyposażenia, specyfikacji technicznej, ilości sztuk, a w konsekwencji od wartości końcowej samochodu, wpłaty wstępnej czy w końcu ilości rat leasingowych.

Oczywiście ilość ofert wyprzedażowych jest limitowana. Wszyscy zdecydowani oraz ci, którzy dopiero się przymierzają do zakupu powinni udać się w najbliższym czasie do salonów Mercedes-Benz Grupy Wróbel, w których doświadczeni doradcy przedstawią pełen wachlarz możliwości – dopasują ofertę do deklarowanych potrzeb oraz pomogą wybrać optymalny sposób finansowania.

Grupa Wróbel to firma o ugruntowanej pozycji na rynku motoryzacyjnym. Od 27 lat posiada autoryzację na sprzedaż i serwis samochodów marki Mercedes-Benz, a od 2010 r. również marki Mazda. Grupa Wróbel to obecnie dziewięć oddziałów marki Mercedes-Benz zlokalizowanych we Wrocławiu, Opolu, Jeleniej Górze, Pietrzykowicach, Lubinie, Zielonej Górze, Częstochowie i Straszynie pod Gdańskiem, a także trzy oddziały Mazdy: w Opolu, Lubinie oraz podwrocławskiej Długołęce. Ponadto dealer posiada również najnowocześniejsze Centrum Blacharsko-Lakiernicze, które od 2012 r. działa w Pietrzykowicach koło Wrocławia.

MaJa

Powiązane artykuły