Tydzień Przedsiębiorcy z ZUS

ZUS w Wałbrzychu organizuje bezpłatne szkolenia dla firm. Szkolenia kierowane są do wszystkich osob prowadzących firmy oraz te, które dopiero planują rozpoczęcie własnego biznesu. Mile widziani będą także doświadczeni i poczatkujący pracownicy kadr i płac.

W czasie spotkań będzie także mowa m.in. o zmianach w opłacaniu składek w 2018 r. Od 1 stycznia przyszłego roku każdy przedsiębiorca będzie miał indywidualny numer rachunku do opłacania składek. Jak otrzymać swój numer rachunku bankowego – o tym opowiedzą eksperci ZUS.

  • Kolejnym tematem, który zainteresuje przedsiębiorców będą elektroniczne zwolnienia lekarskie i zasady rozliczania zasiłków chorobowych.
  • ZUS zaprasza firmy delegujące pracowników do krajów UE do udziału w panelu szkoleń poświęconym zasadom wysyłania pracowników do pracy w krajach Unii Europejskiej oraz zatrudniania cudzoziemców.
  • Eksperci ZUS przygotowali ciekawą ofertę dla osób, które dopiero zdecydowały się założyć biznes, to szkolenie zatytułowane: „Pakiet nowego przedsiębiorcy”.

Tydzień Przedsiębiorcy rozpocznie się 11 września 2017 roku. Poza bezpłatnymi szkoleniami przedsiębiorcy będą mogli spotykać się bezpośrednio z ekspertami ZUS.

Najważniejsze zagadnienia Tygodnia Przedsiębiorcy:

  • Pakiet nowego przedsiębiorcy (rozpoczynającego prowadzenie działalności gospodarczej),
  • e-Składka – nowy wymiar rozliczeń oraz e-ZLA Elektroniczne zwolnienia lekarskie.
  • Świadczenia krótkoterminowe z systemu ubezpieczenia społecznego, wypłata i rozliczanie w ciężar składek na ubezpieczenia społeczne
  • Delegowanie pracowników w świetle przepisów prawa unijnego.

Szkolenia odbędą się w Oddziale ZUS w Wałbrzychu oraz w Inspektoratach w Dzierżoniowie, Kamiennej Górze, Świdnicy, Kłodzku, Lubaniu i Jeleniej Górze.

PROGRAM TP

PROGRAM JELENIA GÓRA

PROGRAM KAMIENNA GÓRA

PROGRAM KŁODZKO

PROGRAM ŚWIDNICA

PROGRAM DZIERŻONIÓW

PROGRAM LUBAŃ

Szczegóły wydarzeń „Tygodnia Przedsiębiorcy” i informacje o zapisach można także znaleźć na stronie www.zus.pl w zakładce „Wydarzenia i szkolenia”.

(MKO)

Powiązane artykuły