Uwaga na fałszywe maile z ZUS

Zakład Ubezpieczeń Społecznych ostrzega przedsiębiorców przed oszustami wyłudzającymi pieniądze. Tym razem chodzi o korespondencję elektroniczną.

W ostatnim czasie zanotowano dużą aktywność oszustów podszywających się pod pracowników ZUS. Sugerują oni błędy w rozliczeniach składkowych.

Przedsiębiorcy w ostatnich tygodniach zwracają się do ZUS z informacjami, że otrzymali sugestie błędnych rozliczeń z  tytułu należności składkowych i konieczność ich natychmiastowego sprostowania. Maile, które otrzymywali były podpisane nazwiskiem jednego z dyrektorów ZUS.

Urząd podkreśla, że maile z ZUS trafiają jedynie do tych przedsiębiorców, którzy zdecydowali się na taki kontakt ze swoim indywidualnym opiekunem z Zakładu i zawsze widnieje w nich podpis tegoż opiekuna.

W związku z tym ZUS informuje, że pracownicy Zakładu nie kontaktują się z klientami w ich indywidualnych sprawach za pośrednictwem maili. Tym bardziej tą drogą nie przekazują informacji o możliwych błędach w rozliczeniach.

– Prosimy więc o szczególną ostrożność w przypadku otrzymania tego typu korespondencji. W celu uniknięcia problemów na pewno nie należy na tą korespondencję odpowiadać – mówi Iwona Kowalska, rzecznik prasowy ZUS we Wrocławiu. 

ZUS przypomina, że we wszelkich wątpliwych klienci ZUS-u mogą się kontaktować z Centrum Obsługi Telefonicznej pod numerem telefonu 22 560 16 00.

(KrzKr)

Powiązane artykuły