W Wałbrzychu Święto Klasyki Żywej – wygraj bilety do teatru!

W weekend w Teatrze Dramatycznym im. J. Szaniawskiego w Wałbrzychu ŚWIĘTO KLASYKI ŻYWEJ i spektakl „BALLADYNA. Kwiaty ciebie nie obronią” wg Słowackiego w reż. Wojciecha Farugi.

W dniu 28 listopada teatr zaprasza także na transmisję z ogłoszenia wyników Konkursu KLASYKA ŻYWA, w którym BALLADYNA bierze udział.

 

balladyna_tvBALLADYNA. Kwiaty ciebie nie obronią

oraz

FINAŁ KONKURSU KLASYKA ŻYWA!

28 listopada 2015 / godz. 19.00 / Duża Scena

 

 

 

 

Spektakl „BALLADYNA. Kwiaty ciebie nie obronią” wg Juliusza Słowackiego, w reżyserii Wojciecha Farugi – to współczesna gra z klasycznym dramatem Juliusza Słowackiego i wizerunkiem tytułowej bohaterki. Oto historia dziewczyny, która pewnego dnia, za sprawą odwiedzin „wielkiego pana” ze ślubnym pierścionkiem, opuszcza zamieszkiwany z matką i siostrą dom nad brzegiem jeziora i wyrusza w inny – władany przez mężczyzn, świat. Ślub – rytuał przejścia, który przynieść ma nowy porządek, wyzwala demony przeszłości, pochowane na dnie Gopła. Spokojna chata wdowy i jej córek, odizolowana od reszty świata, skrywa dawną rodzinną tajemnicę, od której nie ma ucieczki. Jedynym sposobem na ocalenie zdaje się być śmierć.

W spektaklu wykorzystano także fragmenty innych dramatów J. Słowackiego: „Beatrix Cenci”, „Mindowe”, „Książę Niezłomny”, „Maria Stuart”.

Spektakl „BALLADYNA. Kwiaty ciebie nie obronią” został dofinansowany i bierze udział w Konkursie na Inscenizację Dawnych Dzieł Literatury Polskiej „KLASYKA ŻYWA”, organizowanym przez Ministerstwo Kultury i Dziedzictwa Narodowego oraz Instytut Teatralny im. Zbigniewa Raszewskiego  z okazji obchodów 250-lecia teatru publicznego w Polsce.

FINAŁ KONKURSU „KLASYKA ŻYWA” odbędzie się 28 listopada 2015, o godzinie 19:00.

W tym dniu widzowie będą mogli obejrzeć nie tylko na BALLADYNĘ, ale także poprzedzającą spektakl transmisję na żywo TVP KULTURA z ogłoszenia wyników konkursu.

W Konkursie na Inscenizację Dawnych Dzieł Literatury Polskiej KLASYKA ŻYWA wzięły udział 83 spektakle z 31 miast. 28 listopada 2015, kiedy ogłoszone zostaną wyniki Konkursu, będzie dniem niezwykle ważnym w kalendarzu obchodów jubileuszu 250-LECIA TEATRU PUBLICZNEGO W POLSCE.

Wieczór, w którym na kilkudziesięciu polskich scenach zagrane zostaną spektakle czerpiące z polskiej literatury dawnej, stanie się żywym dowodem na to, że dzieła te wciąż posiadają sceniczny potencjał i mogą być z powodzeniem twórczo reinterpetowane.

28 listopada ma szansę stać się świętem polskiej klasyki w teatrze: jeden dzień, ogólnopolski zasięg, tysiące widzów na widowniach, wspólne świętowanie, repertuar podkreślający znaczenie polskiego dramatu w szczególnym dla wałbrzyskiego teatru roku – nie było w jego historii wydarzenia, w którym rodzime utwory dramatyczne tak wyraźnie przypomniałyby o sobie. Ogłoszenie wyników Konkursu KLASYKA ŻYWA to tylko pretekst, by spotkać się w teatrze, który jest dobrem publicznym.

www.klasykazywa.pl, www.mkidn.gov.pl, www.instytut-teatralny.pl, www.250teatr.pl

 

Spektakl grany jest  także:

  • 29 listopada 2015 / godz. 17.00 / Duża Scena

Rezerwacja miejsc:

  • 746488301-3; http://teatr.walbrzych.pl/bilety/

 

UWAGA KONKURS

Dla naszych czytelników mamy podwójne zaproszenie na spektakl na spektakl „BALLADYNA. Kwiaty ciebie nie obronią”  w niedzielę, 29 listopada, na godz. 17:00. Aby wygrać wystarczy wysłać e-mail na adres konkurs@naszbiznes24.pl

W tytule wiadomości należy wpisać „BALLADYNA. Kwiaty ciebie nie obronią”, a w treści swoje imię, nazwisko oraz numer telefonu. Zwycięzcę powiadomimy telefonicznie o wygranej.

(JuAn)

Powiązane artykuły