WABCO Polska prowadzi nabór

WABCO, lider innowacji i globalny dostawca technologii poprawiających bezpieczeństwo, efektywność i komunikację pojazdów ciężarowych, dynamicznie rozwija swoją działalność w Polsce i rekrutuje rosnącą liczbę pracowników. Spółka poszukuje inżynierów, ekspertów w zakresie globalnych funkcji biznesowych oraz pracowników produkcyjnych.

W listopadzie firma rozpoczęła kampanię Employer Brandingową, w której prezentuje możliwości rozwoju kariery zawodowej pod hasłem „Pokieruj swoją karierą w WABCO. Pracuj z pasją”.

Liczba pracowników WABCO Polska zwiększyła się w ciągu 3 lat z 2000 do blisko 3000 osób.

W 2018 roku planowane jest dalsze zwiększanie zatrudnienia w zespołach produkcyjnych  i globalnych zespołach eksperckich, w tym w zespole R&D. Firma prowadzi rekrutację w trybie ciągłym, w trakcie całego roku.

Zarówno na świecie, jak i w Polsce, WABCO jest pionierem innowacyjnych rozwiązań z zakresu zaawansowanego wsparcia kierowcy, układów hamulcowych, stabilizacji zawieszenia, automatycznych skrzyń przekładniowych oraz aerodynamiki. W naszym kraju spółka obecna jest już od 18 lat  i dynamicznie rozwija swoją działalność operacyjną. WABCO Polska jest obecnie jednym z największych ośrodków produkcyjnych firmy na świecie oraz ważnym węzłem globalnych zasobów WABCO, silnie wspierającym działalność w skali międzynarodowej.

Polska globalnym centrum kompetencji WABCO

Jak podkreśla wielu ekonomistów, Polska jako kraj wpadła w tzw. pułapkę średniego rozwoju, która wiąże się także ściśle z charakterystyką rynku pracy i typami oferowanych stanowisk. Wyjście z niej wymaga większej efektywności i konkurencyjności, a także perspektyw rozwoju dla różnych grup zatrudnionych. Dobrym przykładem firm wspierających tę wizję jest WABCO we Wrocławiu, z Centrum Badawczo-Rozwojowym, gdzie polscy inżynierowie tworzą innowacje technologiczne oraz z globalnym centrum kompetencji, które skupia ekspertów reprezentujących wiele funkcji i obszarów biznesowych.

– Intensywny rozwój działalności operacyjnej sprawia, że stale poszukujemy kandydatów o zróżnicowanych kompetencjach. We Wrocławiu już w tej chwili jesteśmy jednym z największych pracodawców i w najbliższych latach planujemy umocnić tę pozycję. Jesteśmy członkiem Wałbrzyskiej Specjalnej Strefy Ekonomicznej Invest-Park. Na przestrzeni ostatnich 5 lat, zainwestowaliśmy w rozwój działalności w Polsce 90 milionów złotych. Jesteśmy firmą, która od początku rozwija się w Polsce odpowiedzialnie – jako lider branży i pracodawca. Stawiamy na kompetencje, know-how i innowacje – powiedział Paweł Pałubiński, Dyrektor Generalny WABCO Polska.

WABCO Polska jest także ważnym ośrodkiem promowania kultury Lean (kultury ciągłego doskonalenia) w skali całej organizacji. Pracownicy firmy wspierają globalne procesy biznesowe, zintegrowany łańcuch dostaw oraz centrum globalnych usług finansowych. Zaawansowane rozwiązania dla pojazdów ciężarowych powstają w dwóch zakładach produkcyjnych WABCO, zlokalizowanych przy ulicy Ostrowskiego oraz Kwiatkowskiego we Wrocławiu. Firma posiada również zakład regeneracji produktów w Stanowicach koło Oławy.

Środowisko pracy, możliwość rozwoju i benefity

Na zatrudnienie w WABCO mogą liczyć m.in. inżynierowie R&D i procesu, technicy, a także pracownicy funkcji biznesowych, w tym m.in. eksperci z dziedziny zakupów strategicznych, finansów, controllingu, zarządzania projektami i marketingu, obsługujący globalne procesy fimy. Spółka planuje zatrudniać również pracowników bezpośredniej produkcji, w przypadku których atutem może być także dotychczasowe doświadczenie zawodowe w innych branżach. Firma poszukuje pracowników w różnym wieku i z różnym doświadczeniem zawodowym.

WABCO Polska oferuje kandydatom wynagrodzenie adekwatne do kompetencji, szeroki wachlarz szkoleń i liczne benefity, np. w postaci prywatnej opieki medycznej, ubezpieczenia na życie, premii uzależnionej od wyników pracy, dofinansowania posiłków w firmowej kantynie czy karty Multisport.

Więcej informacji na temat oferty rekrutacyjnej WABCO znaleźć można na stronach:

www.wabcotalent.loop.jobs

(MKO)

Powiązane artykuły