Wałbrzyski oddziału WFOŚiGW ma nowego szefa

Bogumił Gwoździk został szefem Wałbrzyskiego Oddziału Biura Wojewódzkiego Funduszu Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej we Wrocławiu. Będzie pełnić funkcję Pełnomocnika Zarządu w Wałbrzyskim Oddziale Biura WFOŚiGW w Wałbrzychu.

Do zadań nowego Pełnomocnika Zarządu należy m.in. kierowanie działalnością Oddziału oraz prowadzenie całokształtu spraw wynikających z polityki Zarządu WFOŚiGW na terenie powiatów: dzierżoniowskiego, kłodzkiego, świdnickiego, wałbrzyskiego, ząbkowickiego oraz Miasta Wałbrzycha.

Wojewódzki Fundusz Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej we Wrocławiu, jako regionalną instytucją finansów publicznych, jest od ponad 20 lat strategicznym partnerem samorządów oraz innych podmiotów realizujących zadania z zakresu ochrony środowiska. Działalność ukierunkowana jest na finansowe wspieranie przedsięwzięć służących ochronie środowiska i poszanowaniu jego wartości, w oparciu o konstytucyjną zasadę zrównoważonego rozwoju przy zachowaniu bezpieczeństwa ekologicznego kraju i realizacji programów ekologicznych regionu.

(LuKa)

 

Powiązane artykuły