Weekend z wałbrzyskiem Teatrem Dramatycznym

Teatr Dramatyczny im. J. Szaniawskiego w Wałbrzychu zaprasza 3-6 czerwca na spędzenie swoich wolnych dni ze sztuką. W teatrze m. in. „Dekalog: Opowieści plemienne” reż. Macieja Podstawnego oraz cykl „siostRANKI”, gdzie czytana jest literatura dziecięca.

Wielcy Inni 2: Depresje. Szymborska, Rymkiewicz, Bielicka

Spektakl, który podbił serca wałbrzyskiej, krakowskiej i gdyńskiej publiczności, a teraz mogą go Państwo zobaczyć w Wałbrzyskim Teatrze Dramatycznym. Spektakl niedługo wyrusza w dalszą podróż na 26. MALTA Festival w Poznaniu.

Wisława Szymborska, Jarosław Marek Rymkiewicz, Hanka Bielicka – wybrani z bogatego pejzażu narodowych mitologii i symboli, zabierają głos. Trzech aktorów, trzech bohaterów i trzy monologi

Żarty i opowieści, prezentowane przez komików, składają się na prześmiewczy, ostry portret „polskich super-bohaterów”. Umożliwiając z jednej strony intymne obcowanie z ważnymi dla rodzimej kultury figurami, z drugiej – odzierając je z patosu, powagi i wzniosłości.

3 czerwca 2016 /piątek / godz. 19.00 / Scena Kameralna

4 czerwca 2016 / sobota / godz. 17.00 / Scena Kameralna

Spektakl powstał w koprodukcji z Teatrem Łaźnia Nowa w Krakowie.

Dekalog: Opowieści Plemienne

„Opowieści plemienne” to poetycka fantazja o Polsce i spojrzenie na dwadzieścia pięć lat transformacji z dystansu – spojrzenie serio, ale też ze sporą dawką poczucia humoru.

Teatralna baśń o współczesnej Polsce inspirowana „Dekalogiem” Krzysztofa Kieślowskiego. Reżyser wskrzesza „Kino moralnego niepokoju” i w oparciu o II i VIII odcinek kultowego filmowego cyklu, sprawdza, o czym dzisiaj śni polskie plemię i co je drażni bardziej – temat Żydów czy aborcji? Maciej Podstawny pyta, co nakręca polskie plemię w XXI wieku.

4 czerwca 2016 / sobota / godz. 19.00 / Scena Kameralna

5 czerwca 2016 / niedziela / godz. 18.00 / Scena Kameralna

SiostRANKI w Szaniawskim

Wałbrzyski Teatr Dramatyczny rozpoczyna nowy cykl edukacyjny SiostRANKI skierowany do dzieci i młodzieży. Teatr zaprasza na cykl w sobotnie poranki rodziców ze swoimi pociechami. Czytana będzie nowa literatura dla dzieci oraz prowadzone będą warsztaty z najlepszymi polskimi ilustratorami. Aktorzy przeczytają fragmenty książki Patrycji Zarawskiej „Benek i Spółka”.

Bohaterem tego zbioru opowiadań jest 9-letni Beniamin, jego zwariowana rodzina, koledzy z podwórka, klasa i panie nauczycielki. Słowem: cały zbiór postaci zamieszkujących świat 9-latka. Dlaczego Benek uznaje wyższość kina nad teatrem? Co robi się z niezjedzoną kanapką? I dlaczego zawsze warto mieć ze sobą zegarek? Tego wszystkiego będzie można się dowiedzieć podczas zwariowanego czytania „Benek i spółka”.

Po czytaniu warsztaty ilustratorskie dla dzieci w wieku 6-8 lat prowadzone przez Tomasza Minkiewicza – autora rysunków do „Benka” oraz współtwórcę popularnego komiksu „Wilq Superbohater”.

Cykl rozpoczyna się już w sobotę 4 czerwca, o godz. 11:00.

Udział bezpłatny. Liczba miejsc na warsztatach ograniczona. Zapisy przyjmuje Biuro Współpracy z Publicznością, tel. 74 6488301 (03)

Partnerem projektu jest wydawnictwo Dwie Siostry. Realizacja projektu Bądź edu! rozszerzenie teatru 2016 w ramach programu Kultura Dobra Zadanie dofinansowano ze środków Ministra Kultury i Dziedzictwa Współfinansowane ze środków otrzymanych z budżetu Województwa Dolnośląskiego

Wyjątkowa Kanapa Teatralna!

W poniedziałek 6 czerwca, o godz. 18:00 odbędzie się zupełnie wyjątkowa edycja Kanapy Teatralnej. Jej uczestnicy, pod okiem reżyserskim dyrektora artystycznego – Macieja Podstawnego, przeczytają fragmenty książki Jerzego Wójcika „Oddział”. Ten reportaż historyczny poświęcony jest niezwykle barwnej, a praktycznie zapomnianej, postaci kaprala Jana Wąchały „Łazika”. Gościem specjalnym wydarzenia będzie Autor – Jerzy Wójcik – pisarz i dziennikarz , rozmowę poprowadzi Krzysztof Kobielec.

Wstęp wolny! Liczba miejsc ograniczona.

(MKO)

Powiązane artykuły