Wiktoria Karkosz w konkursie Miss Eco Teen

Młoda rawiczanka Wiktoria Karkosz reprezentuje Polskę w Miss Eco Teen. To nie tylko konkurs piękności. Ważnym aspektem w rywalizacji jest promowanie znaczenia ratowania naszej planety.

Fot. użyczone | Kandydatki biorą udział w akcjach ekologicznych

Jak mówi Wiktoria ten konkurs składa się z wielu czynników, jakie mają wpływ na wynik Jury. 15 % to ocena wyglądu kandydatki oraz zaprezentowania siebie w poszczególnych odsłonach stylizacji.

Uczestniczki biorą udział w akcjach ekologicznych, wykładach, promocji działań ekologicznych, udzielają wywiadów na temat ekologii.

– Ten temat jest mi szczególnie bliski, stąd biorę udział w takich akcjach na terenie Polski. To nie tylko blichtr i korona – mówi Wiktoria Karkosz, Miss Eco Teen Poland 2019.

Jednym z najciekawszych elementów jest to, że jedną z kreacji trzeba wykonać z materiałów z odzysku.

– Moją wykonała własnoręcznie z resztek materiałów poprodukcyjnych Estera Grabarczyk. Projektantka poszła w barwy narodowe Polski. Suknia została wykonana ręcznie z ponad 1000 szt biało-czerwonych maków – dodaje Wiktoria Karkosz.

Kreacja uszyta została z białego lnu z zakładów lniarskich z Kamiennej Góry.

– Witam Państwa serdecznie! Nazywam się Wiktoria Karkosz. Obecnie znajduję się w Egipcie na światowym konkursie Miss Eco Teen. Mam zaszczyt reprezentować Polskę! Potrzebuję wsparcia w postaci like, komentarzy, udostępnień mojego finałowego zdjęcia na Facebooku i instagramie Miss Eco Teen International. Ważne jest również, aby zarówno na Fb i instagramie polubić tą stronę Miss Eco Teen. Jury bierze pod uwagę wsparcie od swojego kraju do przyznania poszczególnych tytułów. Wierzę w moc rodaków. Niech i mnie niesie Wasze wsparcie. Dziękuję i pozdrawiam! – zachęca Wiktoria Karkosz, Miss Eco Teen Poland 2019.

Rawiczanka wystąpiła na pokazie mody „Słowiański Jedwab” w Wałbrzychu i tak zaczęła się jej miłość do wybiegu, sesji zdjęciowych. Wiktoria uważa, że ważne jest bycie sobą, uśmiech jest Jej zdaniem najpiękniejszym pięknem.

Sukienka finałowa powstawała przez około dwóch tygodni ze wsparciem pomocnic. Wymogiem było to iż musi być eco. Poszłam w tym kierunku i po zdobyciu materiałów poprodukcyjnych zaprojektowałam sukienkę w czerwone i białe maki. Każdy z ponad 3000 tys płatków został wycięty i opalony tak, aby nadać falistość materiałowi. Ponad 1000 sztuk maków w różnych odcieniach zostało przymocowane do halki, która miała zostać wyrzucona, a tak pokryła się pięknymi kwiatkami. Zachwyt miss eco teen był największą zapłatą – mówi Estera Grabarczyk, projektantka sukienki.

Wiktorię Karkosz można wesprzeć na stronach:

MaJa

Powiązane artykuły