WKS Śląsk Wrocław pobiegnie dla potrzebujących

Drużyna Śląska Wrocław – lidera PKO Ekstraklasy – udowadnia, że walka o wyższe cele nie jest jej obca. Dzięki udziałowi w charytatywnym biegu Wrocław Business Run, zespół ma szanse powalczyć o Żółtą Koszulkę Lidera w akcji „Pomagam Bardziej”, przyczyniając się do zakupu specjalistycznych protez dla potrzebujących.

Cel jest jeden – zebrać jak najwięcej pieniędzy dla beneficjentów. W tegorocznej edycji Fundacja Poland Business Run pomaga aż czterem osobom z Wrocławia, dla których zakup nowych protez czy możliwość wzięcia udziału w specjalistycznych rehabilitacjach, bez pomocy są nieosiągalne. Za sprawą zebranych środków z opłat startowych oraz akcji „Pomagam bardziej” będą oni w stanie nie tylko wziąć udział w turnusie rehabilitacyjnym, ale również zakupić nowe protezy, które znacznie ułatwią im poruszanie.

Drużyna WKS-u, w składzie której znajdą się m.in. pomocnik Lubambo Musonda, asystent trenera Paweł Barylski oraz prezes Piotr Waśniewski, zdecydowała się wesprzeć tegoroczną edycje Wrocław Business Run i razem z przedstawicielami lokalnego biznesu pobiec w charytatywnym biegu.

– Gorąco zachęcam wszystkich kibiców WKS-u do przyłączenia się do akcji „Pomagam bardziej”. Wpłacając środki na naszą drużynę, możemy pomóc potrzebującym. Głęboko wierzę, że łącząc nasze siły we wspólnym, szczytnym celu, sprawimy, że Śląsk Wrocław będzie nie tylko liderem Ekstraklasy, ale przede wszystkim liderem w niesieniu pomocy – mówi Piotr Waśniewski, prezes wrocławskiego klubu.

Wchodząc na stronę internetową (Strona Poland Business Run), a następnie wybierając drużynę WKS Śląsk Wrocław i wpłacając na nich dowolną kwotę, każdy może pomóc „stanąć na nogi” beneficjentom, do których trafią zebrane środki. Wspierając wybrany zespół, pomagamy mu w rywalizacji o Żółtą Koszulkę Lidera i tytuł drużyny, która zebrała największą kwotę pieniędzy w ramach akcji „Pomagam bardziej”.

Dzień Dawcy Szpiku

8 września na wrocławskiej Pergoli będzie można również zarejestrować się do bazy dawców szpiku Fundacji DKMS. Jest to szansa na uratowanie czyjegoś życia, a im więcej osób zarejestruje się jako potencjalni dawcy, tym większą szansę na znalezienie swojego bliźniaka genetycznego zyskują chorzy. Nie trzeba biegać, by pomagać. Na miejscu na potencjalnych przyszłych dawców będą czekać wolontariusze, którzy szczegółowo objaśnią procedury, przeprowadzą przez proces rejestracji i odpowiedzą na wszystkie pytania. Dawcą może zostać każdy zdrowy człowiek pomiędzy 18 a 55 rokiem życia, ważący powyżej 50 kg i nieposiadający nadwagi. Obecnie w bazie DKMS znajduję się prawie 1,3 mln dawców szpiku, lecz liczba potrzebujących stale rośnie. Organizatorzy zachęcają do przyjścia na wydarzenie, kibicowania biegaczom i przy okazji wsparcia Fundacji DKMS.

W tegorocznej edycji Wrocław Business Run weźmie udział aż 3,5 tys. biegaczy z 275 wrocławskich firm. Każdy z uczestników będzie musiał pokonać trasę liczącą 3,8 km, która będzie przebiegać przez Park Szczytnicki. Start wydarzenia planowany jest na godzinę 10:30 przy Hali Stulecia.

MaJa

Powiązane artykuły