Wojskowe Targi Służby i Pracy

Wojskowe Targi Służby i Pracy, które odbędą się w dniach 17 i 18 marca br. to szansa dla wszystkich, którzy szukają ciekawej pracy, stałego wynagrodzenia (ponad 4,9 tys. zł miesięcznie od pierwszego dnia służby) lub chcą podjąć nowe wyzwania w życiu.

W czasie Targów od godz. 9.00 do 18.00 będzie można sprawdzić możliwości rozwoju zawodowego w Siłach Zbrojnych RP, od dobrowolnej zasadniczej służby wojskowej po służbę zawodową. Każdy będzie mógł porozmawiać osobiście z rekruterem, studentami uczelni wojskowych i żołnierzami różnych rodzajów Sił Zbrojnych RP. Dowiedzieć się jak zostać żołnierzem, jakie są warunki służby, wynagrodzenia, profity i możliwości rozwoju. Zainteresowani pracą na stanowiskach cywilnych w resorcie obrony narodowej będą mogli poznać ofertę jednostek i instytucji wojskowych.

Odwiedzając Targi w Olsztynie będzie można zobaczyć najnowocześniejszy sprzęt wojskowy m.in. armatohaubicę samobieżną KRAB, koreańską armatohaubicę K9 Thunder, czołg K2, przeciwlotniczy zestaw rakietowy POPRAD, wyrzutnię rakietową WR-40 LANGUSTA, czołg Leopard 2A5, kołowy transporter opancerzony ROSOMAK, wielozadaniowy śmigłowiec Black Hawk, pokazy wyszkolenia żołnierzy, sztuk walki, pokaz pierwszej pomocy i medycyny pola walki, musztrę i występ orkiestry wojskowej z Giżycka.

17 marca o godz. 11.00 rozpocznie się uroczysta przysięga wojskowa ponad 500 żołnierzy Dobrowolnej Zasadniczej Służby Wojskowej i Wojsk Obrony Terytorialnej. Przez cały dzień czynna będzie bezpłatna strzelnica i baza paintball. Będzie można spróbować swoich sił na trenażerze skoków spadochronowych. Na stoisku medycznym chętni zrobią podstawowe badania diagnostyczne. Nie zabraknie prawdziwego kulinarnego hitu, jakim jest wojskowa grochówka. Wojskowi kucharze będą ją podawać z pieczonym na miejscu żołnierskim chlebem.

W czasie Wojskowych Targów Służby i Pracy w Olsztynie nie zabraknie także służących w Centralnym Wojskowym Zespole Sportowym znanych z pierwszych stron gazet medalistów igrzysk olimpijskich czy mistrzostw świata. Poradzą jak zdać wojskowy egzamin z WF. Będzie można zrobić sobie z nimi zdjęcie, wziąć autograf, porozmawiać na temat dobrej formy fizycznej. 17 i 18 marca o godz. 15.00 na wspólnym koncercie wystąpią żołnierze raperzy: Vito WS- st. szer. spec. Witold Ostynowicz, kpr. Jarosław Kozłowski (UnikatOs) z 18SBOT, kpr. Aron Szostak (Szosto) z 5MBOT, st. kpr. Tomasz Dubaj (DeBeJot) z 18SBOT, sierż. pchor. Jan Zalewski z Wojskowej Akademii Technicznej.

Akademickie Centrum Komunikacji Strategicznej działające przy Akademii Sztuki Wojennej organizuje w czasie Wojskowych Targów Służby i Pracy w Olsztynie debatę z udziałem ekspertów i głównych dowódców Wojska Polskiego pod hasłem „Strategicznie o rekrutacji w Wojsku Polskim”. Dyskusja dotyczyć będzie różnych aspektów promowania nowych form służby wojskowej wprowadzonych ustawą o obronie Ojczyzny oraz doświadczeń i wyzwań związanych ze wzrostem liczebności polskiej armii oraz sytuacją na wschodniej flance NATO.

Debata ACKS rozpocznie się 17 marca o godz. 12.30.

W Wojskowych Targach Służby i Pracy będzie można uczestniczyć w każdym województwie. Wojskowa przysięga, żołnierskie atrakcje i grochówka czekają nie tylko w Olsztynie. W tym samym czasie w całej Polsce każdy może skorzystać z oferty, jaką przygotowało Wojsko Polskie oraz zobaczyć najnowocześniejszy sprzęt.

Oprócz Olsztyna, Wojskowe Targi Służby i Pracy 17 i 18 marca odbędą się w 15 miejscowościach:

Adresy:

Oława w województwie dolnośląskim; Zespół Szkół im. Zjednoczonej Europy, ul.3 Maja 18e;

Mogilno w województwie kujawsko-pomorskim; Hala widowiskowo-sportowa Mogilno Sport Sp. z.o.o., ul. Grobla 1b;

Chełm w województwie lubelskim; MOSiR, ul. Graniczna 2a;

Międzyrzecz w województwie lubuskim; Hala Międzyrzeckiego Ośrodka Sportu i Wypoczynku, Osiedle Kasztelańskie 8b;

Skierniewice w województwie łódzkim; Akademia Nauk Stosowanych Stefana Batorego, ul. Batorego 64c;

Limanowa w województwie małopolskim; Limanowski Dom Kultury, ul. Bronisława Czecha 4;

Radom w województwie mazowieckim; Szkoły ZDZ im. 72 pp, ul. Saska 4/6;

Brzeg w województwie opolskim; Muzeum Piastów Śląskich, Plac Zamkowy 1;

Boguchwała w województwie podkarpackim; MCK,Plac Rynek 2;

Wysokie  Mazowieckie w województwie podlaskim; Urząd Miejski, ul. Ludowa 19;

Kartuzy w województwie pomorskim; Zespół Szkół Ogólnokształcących nr 2, Osiedle Wybickiego 33;

Mysłowice w województwie śląskim; Centralne Muzeum Pożarnictwa ul. Stadionowa 7a;

Pińczów w województwie świętokrzyskim; Hala widowiskowo-sportowa ul. Republiki Pińczowskiej 42;

Konin w województwie wielkopolskim; Zespół Szkół im. M. Kopernika, Aleje 1 Maja 22;

Gryfino w województwie zachodniopomorskim; Hala widowiskowo-sportowa przy I LO, ul. Parkowa 1a.

MaJa

Powiązane artykuły