Wrocławscy architekci dostali pięć gwiazdek

Znamy już wyniki tegorocznego konkursu International Property Awards.

Wrocławskie biuro architektoniczne jako jedyne w Polsce otrzymało pięć gwiazdek w kategorii „Najlepsza Architektura Budynku Wielorodzinnego” (Best Architecture Multiple Residence).

Plebiscyt International Property Awards to uznany, międzynarodowy konkurs dla specjalistów z rynku nieruchomości komercyjnych i mieszkaniowych. Co roku o tytuł walczą kandydaci z całego świata.

W tym roku wrocławskie biuro zgłosiło do konkursu projekt Nowej Papierni. Ta inwestycja jest realizowana we Wrocławiu przez Vista Development Sp. z o.o. w ramach programu rewitalizacji Przedmieścia Oławskiego. Autorami projektu są Artur Szczepaniak i Paweł Szczepaniak. Firma AP Szczepaniak jako jedyna z Polski zakwalifikowała się do europejskiego etapu konkursu. Nagrodę 5 gwiazdek otrzymały tylko cztery firmy na całą Europę.

Tytuł International Property Awards, przyznawany corocznie od 1995 roku, otwiera zupełnie nowe ścieżki, świadczy o ogromnym potencjale i możliwościach dalszego rozwoju pracowni. Jest to bardzo prestiżowa nagroda, o czym świadczy m.in. fakt, że głównymi sponsorami konkursu są firmy Rolls-Royce Motor Cars czy Yamaha Music, a także, że nagrodę wręczył nam osobiście Lord Best z Izby Lordów Parlamentu Brytyjskiego – mówi Agnieszka Szczepaniak z pracowni projektowej AP Szczepaniak..

Biuro projektowe AP Szczepaniak działa na rynku usług projektowo-inżynierskich od 1999 roku, początkowo jako autorska pracownia architektów Artura Szczepaniaka i Pawła Szczepaniaka, a od 2004 roku pod nazwą AP Szczepaniak Sp. z o.o. Firma specjalizuje się w przygotowaniu projektów architektonicznych i wielobranżowych, opracowań projektów branżowych oraz ekspertyz m.in. w sektorach: budownictwa mieszkaniowego, użyteczności publicznej, handlu oraz usług komercyjnych.

Powiązane artykuły