Wspólne posiłki z Maślanką Mrągowską

„Najważniejszy posiłek to ten, który jemy razem” – takim hasłem w ramach kampanii Mlekpol zachęca do oderwania się od mediów społecznościowych, internetu, za to zaprasza do wspólnego gotowania i spożywania posiłków.

Tegoroczna wiosna, czyli okres największych obostrzeń związanych z pandemią koronawirusa sprawiła, że więcej czasu spędzaliśmy przed ekranami. Dodatkowo potrzeba zachowania dystansu społecznego zmieniła nasze spotkania, które w ostatnich tygodniach wyglądały inaczej niż zwykle. Teraz możemy wylogować się do wspólnego posiłku, co niesie ze sobą również szereg korzyści. Jakich?

Odżywcze koktajle zdrową przekąską

– Często osobom jedzącym przy komputerze wydaje się, że oszczędzają czas, a to mylne wrażenie. Takie posiłki, to niestety w praktyce słaba koncentracja, mniej energii, gorsza wydajność – paradoksalnie korzystniej jest pracować krócej (do przerwy na posiłek), ale na większych obrotach. – argumentuje Justyna Marszałkowska-Jakubik, dietetyk, nauczyciel akademicki, autorka bloga Zdrowonajedzeni.pl i jedna z ambasadorek kampanii.

Autorzy kampanii przekonują, że nawet jeżeli już nie możemy oderwać się od pracy, zdecydujmy się na odżywczą alternatywę w postaci Maślanki Mrągowskiej, czy też przygotowanego na jej bazie owocowego koktajlu, co pozwoli zaspokoić pierwszy głód i zachować koncentrację.

Przepisy na odżywcze koktajle można znaleźć na dedykowanej stronie, na która przenoszą też klientów QR kody z opakowań: https://www.niejembyleczego.pl/koktajle/przepisy.

Ponadto aktywacja paragonu na stronie pozwala wziąć udział w konkursie, w którym wygrać można urządzenia do przygotowania i przechowywania zdrowych posiłków.

Jedzenie bez bodźców to lepsza kontrola

Utrzymanie zdrowej wagi jest trudniejsze, gdy nie kontroluje się szczegółowo tego, co jemy. Posiłki spożywane w towarzystwie rozpraszaczy, jak smartfon, tablet czy przed ekranem komputera skłaniają do większych porcji, a dodatkowo zapominamy o ich jakości, sięgając po niezdrowe przekąski zamiast warzyw czy owoców. Podobnie rozwój dziecka powinien być oparty o właściwie zbilansowaną dietę. Jej elementem niech będą nie tylko warzywa i owoce, ale też nabiał np. w postaci serów, jogurtu czy odżywczej maślanki, która dzieciom szczególnie smakuje w postaci koktajli.

Wspólne gotowanie zbliża

– Przygotowywanie posiłków w gronie najbliższych budzi w nas poczucie wspólnoty. W tym czasie dostęp do internetu ograniczmy do minimum, wyjątkowo możemy się nim posłużyć do wyszukania przepisów. Niech będzie to mądre korzystanie ze smartfona. Pamiętajmy, że wspólny czas w kuchni nie musi oznaczać wielogodzinnego gotowania. – mówi Dorota Grabowska, kierownik działu Marketingu Mlekpol, która w ramach rozpoczętej właśnie kampanii „Najważniejszy posiłek to ten, który jemy razem” zachęca do rodzinnego gotowania i spożywania posiłków.

„Wyłączenie się” do jedzenia pozwala być naprawdę obecnym w towarzystwie bliskich osób, a budowaniu relacji służy również wspólne przygotowywanie posiłków z Maślanką Mrągowską. Darmowe przepisy można znaleźć na stronie https://www.niejembyleczego.pl/przepisy. Smartfon lub komputer posłużą tylko do pobrania przepisu.

Ponadto pomysłodawcy kampanii podkreślają, że wspólne gotowanie i spożywanie posiłków to okazja, by przedyskutować wszystkie rodzinne ważniejsze wydarzenia, lecz też okazja do oszczędności.

Kampania SM Mlekpol rozpoczęła się wraz z początkiem lipca. W ramach zintegrowanych działań w polskich miastach na billboardach oraz citylightach pojawią się materiały zachęcające do wspólnego gotowania i spożywania posiłków. Informacje dotrą do odbiorców także za pomocą działań media relations przy wsparciu autorytetów z dziedzin dietetyki i psychologii. Również na stronie internetowej niejembyleczego.pl eksperci podzielą się swoją wiedzą. Akcja została rozszerzona o komunikację „Telefon nie jest do jedzenia” w postaci kreatywnych postów. Za strategię, ideę i prowadzenie kampanii odpowiada agencja Red8 Digital.

MaJa

Powiązane artykuły