WSSE szkoli zdalnie

Ponad 1600 przedsiębiorców wzięło udział w kwietniowych szkoleniach on-line, które przeprowadziła Wałbrzyska Specjalna Strefa Ekonomiczna „INVEST-PARK”. Webinaria poświęcone zostały głównie wsparciu, z którego może korzystać biznes w dobie pandemii koronawirusa.

– Z powodu zagrożenia COVID-19 nasze działania szkoleniowe odbywają się zdalnie – tłumaczy prezes wałbrzyskiej strefy Piotr Sosiński. – Webinaria prowadzone są we współpracy z renomowanymi kancelariami prawnymi oraz firmami konsultingowymi. Dzięki temu do przedsiębiorców trafiają rzetelne informacje, które pomagają im w prowadzeniu działalności – podkreśla.

Tematyka 13 spotkań przeprowadzonych przez WSSE dotyczyła m.in.: wsparcia w ramach Tarczy Antykryzysowej, możliwości renegocjacji umów z partnerami, sposobów zarządzania rozproszonym zespołem pracowników czy nowych stawek VAT.

– Wszystkie szkolenia odbywają się za pomocą profesjonalnej platformy do wideokonferencji, która umożliwia użytkownikom nie tylko wysłuchanie eksperta, ale również zadawanie pytań czy dostęp do dokumentów i prezentacji – wymienia wiceprezes strefy Kamil Zieliński. – Warto podkreślić, że szkolenia adresujemy do wszystkich przedstawicieli biznesu, nie tylko do firm działających w naszej strefie, a rejestracja na spotkania jest darmowa – podkreśla wiceprezes.

Na miesiąc maj WSSE zaplanowała kilkanaście szkoleń on-line dla biznesu, które dotyczą między innymi zamówień publicznych, ochrony miejsc pracy czy rządowych rozwiązań antykryzysowych. Zaproszenia na webinaria organizowane przez strefę oraz jej partnerów umieszczane są w mediach społecznościowych, stronie internetowej spółki oraz wysyłane do przedsiębiorców drogą mailową.

Na portalu WSSE uruchomiona została także platforma wymiany pracowników, produktów i usług pod nazwą „Strefa Współpracy”.

– To narzędzie ma na celu transfer pracowników pomiędzy przedsiębiorstwami, które wstrzymały działalność, a firmami, które ze względu na specyfikę branży zwiększają zatrudnienie. Platforma dodatkowo umożliwia znalezienie partnerów biznesowych, zarówno na czas kryzysu gospodarczego, jak i w dalszej perspektywie czasowej – wyjaśnia Krzysztof Drynda, wiceprezes wałbrzyskiej strefy.

Na portalu www.invest-park.com.pl oprócz zaproszeń na webinaria i „Strefy Współpracy” dostępne są również informacje o Tarczy Antykryzysowej oraz zalecenia dla przedsiębiorców związane z przeciwdziałaniem COVID-19.

MaKa

Powiązane artykuły