WAŁBRZYCH: Spektakl pt. „Kajtuś Czarodziej”

  • Miejsce wydarzenia: Wałbrzych
  • Data wydarzenia: 2020/02/16
  • Zobacz inne eventy w mieście: Wałbrzych

Teatr Lalki i Aktora w Wałbrzychu ma przyjemność zaprosić w niedzielę, 16 lutego o godzinie 12:30 na spektakl pt. „Kajtuś Czarodziej” w reżyserii Roksany Miner. Spektakl realizowany jest we współpracy z Akademią Teatralną im. A. Zelwerowicza w Warszawie, Wydział Sztuki Lalkarskiej w Białymstoku.

Kajtuś to najbardziej niespokojny chłopiec na świecie. Nie zgadza się na życie w Biednym Mieście, w którym na dobre zadomowiła się mgła, nuda i szarość. Odwraca się od rówieśników i od całego świata dorosłych. To dla niego obce plemię. Za to świat baśni… To jest to! Zasłyszane od babci historie otwierają jego serce na pragnienie bycia czarodziejem. Nie królem, nie lotnikiem i nie detektywem, tylko właśnie czarodziejem! Pewnego dnia niespokojny chłopiec odkrywa w sobie magiczną moc. Jak wykorzysta daną mu szansę?

Spektakl powstał na motywach zwariowanej powieści o małoletnim czarodzieju – historia niegrzeczności, samotności i buntu – poszukiwania sensu i walki o siebie. Twórcy realizują tym samym myśl Korczaka, podejmując niezwykle ważny temat wolności i praw dziecka. Dofinansowano ze środków Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego oraz Gminy Wałbrzych.

AnPl


Warning: count(): Parameter must be an array or an object that implements Countable in /www/ip803472-1/wp-content/themes/twojbiznes24/partials/article-related.php on line 17