GDYNIA: VII Kongres E(x)plory

  • Miejsce wydarzenia: Gdynia
  • Data wydarzenia: 2018/10/24 2018/10/25
  • Zobacz inne eventy w mieście: Gdynia

W dniach 24-25 października w Pomorskim Parku Naukowo-Technologicznym Gdynia odbędzie się VII edycja Kongresu E(x)plory. W tym roku tematem przewodnim będzie mentoring, a tytuł wydarzenia to „Mentoring. Czy każdy uczeń potrzebuje mistrza?”. Wydarzenie łączy innowatorów, startupy, inwestorów i biznes.

VII Kongres E(x)plory jest stałym punktem programu Gdynia E(x)plory Week, finałowego wydarzenia Programu E(x)plory, które od 7 lat organizuje Fundacja Zaawansowanych Technologii. W wydarzeniu wezmą udział przedstawiciele biznesu, instytucji rządowych, jak również startupowcy, naukowcy i inwestorzy.

Uczestnicy VII Kongresu E(x)plory przyjrzą się bliżej zagadnieniu mentoringu oraz aktualnie bardzo popularnym i prężnie działającym programom mentoringowym. Poruszone zostaną między innymi takie pytania, jak: czym jest mentoring, komu jest potrzebny i kiedy powinniśmy pomyśleć o wsparciu mentorskim. Zaprezentowane zostaną także projekty laureatów Konkursu Naukowego E(x)plory rozwijane w ramach Programu Mentorskiego E(x)plory prowadzonego wspólnie przez PWC Polska oraz Fundację StartupHub Poland. O doświadczeniach uczestnika programu mentoringowego i jego wpływie na dalszą karierę opowie m.in. Igor Kaczmarczyk, Laureat Konkursu Naukowego E(x)plory i założyciel Amber Laboratories. Po udziale w E(x)plory otrzymał on wsparcie od Ambasady Izraela polegające na stażu w Instytucie Weizmanna, gdzie mógł kontynuować swoje badania nad bakteriobójczymi właściwościami bursztynu bałtyckiego. Swój projekt rozwijał również w ramach programu mentorskiego PWC Polska.

Gościem specjalnym VII Kongresu E(x)plory będzie Inna Uwarova, pierwsza koordynatorka polskiego oddziału Europejskiego Biura Edukacji Kosmicznej Europejskiej Agencji Kosmicznej, obecnie doktorantka na Wydziale Mechanicznym Energetyki i Lotnictwa Politechniki Warszawskiej. W 2006 zaangażowała się w projekt satelity studenckiego Europejskiej Agencji Kosmicznej – ESEO. Od ponad 5 lat prowadzi projekt drugiego satelity Politechniki Warszawskiej – PW-SAT2.

Kongres odbędzie się w dniach 24 i 25 października. Udział w wydarzeniu jest bezpłatny. Wymagana wcześniejsza rejestracja.

Szczegółowy program dostępny jest na stronie: www.explory.pl

AnKm