ŚWIDNICA: AKTYWNI 24h!

  • Miejsce wydarzenia: Świdnica
  • Data wydarzenia: 2019/05/11 2019/05/12
  • Zobacz inne eventy w mieście: Świdnica

Po raz czwarty świdniczanie podejmą próbę pobicia i ustanowienia rekordów Polski w jeździe 24-godzinnej na rowerze stacjonarnym, biegu na bieżni mechanicznej oraz ergometrze wioślarskim. Celem akcji jest promowanie i popularyzacja wśród mieszkańców Świdnicy jazdy na rowerze, biegania, zdrowego trybu życia i rodzinnego spędzania czasu.

Każdy może mieć w tym swój udział. Start o godzinie 9.00 w sobotę, 11 maja, a koniec dokładnie 24 godziny później – o godzinie 9.00 w niedzielę, 12 maja. Wszystko w ramach kolejnej edycji akcji AKTYWNI 24.

– W ustanawianiu rekordów udział wezmą zaproszeni goście, kolarze, biegacze oraz wszystkie chętne osoby pełnoletnie, które serdecznie zachęcam do wspólnej zabawy. W zeszłym roku rowerzyści wykręcili 1416,8 km. Biegacze wybiegali 296,32 km, a na ergometrze pokonano dystans 307,91 km – dodaje Radosław Werner, kierownik Biura Sportu i Rekreacji Urzędu Miejskiego w Świdnicy.

Miasto Świdnica posiada oficjalne rekordy Polski z jazdy na rowerze oraz biegu na bieżni mechanicznej. W tym roku ustanowimy Rekord Polski w wygenerowanej łącznej mocy mechanicznej na rowerze oraz w przebytych kilometrach na bieżni i ergometrze. Wykręcanie rekordów będzie się odbywać na odcinkach czasowych 15 lub 30 minut.

Warunkiem wzięcia udziału jest wysłanie zgłoszenia poprzez specjalny formularz rejestracyjny dostępny na stronie: www.sport.swidnica.pl/aktywni-24h-pobijmy-wspolnie-kolejny-rekord-polski-i-swidnicy/

KaLu