ŚWIDNICA: Przegląd Truskawka

 • Miejsce wydarzenia: Świdnica
 • Data wydarzenia: 2019/03/30 2019/04/13
 • Zobacz inne eventy w mieście: Świdnica

Świdnicki Przegląd Muzyczny to 9 zespołów na żywo i on-line. Różne odmiany rocka i metalu oraz funk i country będzie można usłyszeć w ramach nadchodzącego przeglądu Truskawka. Tegoroczna edycja zaplanowana została na trzy soboty – 30 marzec, 6 kwiecień i 13 kwiecień.

Świdnicka Truskawka to nie tylko koncerty, ale również premiery audio i wideo. Wśród wykonawców zespoły ze Świdnicy, Świebodzic i Strzegomia!

Do udziału w nadchodzącym wydarzeniu zostały zaproszone aktualnie najaktywniejsze zespoły z powiatu świdnickiego, które zarówno w marcu, jak i w kwietniu zaprezentują się na żywo w Klubie Bolko: Dodatkowo już wkrótce, zanim nadejdzie koncertowy maraton, Świdnicki Ośrodek Kultury udostępni składankę zawierającą 27 utworów nagranych przez wszystkie uczestniczące zespoły. Nagrania były realizowane „na setkę” w sali teatralnej ŚOK od października do stycznia. Oprócz streamingu audio, dostępne będą również teledyski i zdjęcia dokumentujące przedsięwzięcie.

W tym roku o świdnicką Truskawkę rywalizować będą:

 • Johnny Trzy Palce (alt country) – zwyciężyli na Truskawce 2012, a parę lat później wydali płytę “Wszystko będzie dobrze” (2015). Dzięki dosadnym tekstom potrafią porwać publiczność do tańca, co owocuje zaproszeniami na wiele wydarzeń w całej Polsce.
 • Plethora (metal) – powstali w 2013 roku i od tamtej pory są jednym z najczęściej koncertujących świdnickich zespołów. Występowali w wielu miastach Polski oraz na kilku edycjach przeglądu Truskawka i podczas WOŚP oraz Rock Przeciw AIDS. W 2017 roku wydali debiutancki album “Age of Changes”.
 • Toxide (hard rock) – zespół powstał w zeszłym roku z inicjatywy Radka i Artura, którzy wcześniej zasilali m.in. Pornos Karabinos. Premierowy koncert zagrali w roli supportu Dr Misio, a kolejny podczas WOŚP. Aktualnie skład uzupełnia wokalistka Aneta, a basista jest poszukiwany!
 • The Shapeless One (hard rock) – wspólne uwielbienie do Black Sabbath ruszyło ich do działania i od połowy 2016 roku zaczęli szlifować kawałki swojego ulubionego bandu. W Klubie Bolko występowali tylko raz, za to w roli supportu Huntera.
 • Iluminator (funk) – wśród lokalnych zespołów rockowych i metalowych ta funkowa brygada do prawdziwy rodzynek. Ich brzmienie jest wypadkową odmiennych gustów wszystkich członków zespołu. Jak każdy, zaczynali od grania coverów, a teraz prezentują autorski materiał.
 • Collision (death metal) – 10 lat temu wydali pierwsze demówki i zaliczyli występ na Truskawce! Później był album “We Are Dust in the Centre of Existence” (2012).
 • Dead Again (thrash metal) – jako Angry Again grali na Truskawce już kilka razy. Z nową nazwą i odświeżonym składem przybędą zaprezentować premierowo materiał, który jeszcze w tym roku usłyszycie w wersji studyjnej.
 • Disorder (death metal) – reprezentanci Strzegomia wznawiają swoją działalność muzyczną! Występowali na Truskawce już kilka lat temu, a w 2014 roku wydali płytę “Pure Hatred”, pełną old-schoolowych, death metalowych kawałków. Teraz kontynuują swoją batalię przy wsparciu członków Collision.
 • Mindless (grunge) – najnowszy i najmłodszy zespół na świdnickiej scenie muzycznej! Ich premierowe kawałki usłyszycie już wkrótce on-line i podczas koncertów.

AnPl