ŚWIDNICA: Spektakl familijny „Och, Emil”

  • Miejsce wydarzenia: Świdnica
  • Data wydarzenia: 2019/09/28
  • Zobacz inne eventy w mieście: Świdnica

Świdnicki Ośrodek Kultury zaprasza na spektakl familijny pt. „Och, Emil” w wykonaniu Teatru Lalki i Aktora w Wałbrzychu. Wydarzenie odbędzie się w sobotę, 28 września o godzinie 16:00 w świdnickiej sali teatralnej.

Przedstawienie powstało na podstawie znanej powieści Astrid Lindgren „Emil ze Smalandii”, opowiadającej o przygodach radosnego, rezolutnego i odważnego chłopca, marzącego o tym, by stać się dorosłym. Niesforny Emil nieustannie zaskakuje swoją rodzinę nowymi pomysłami. Chce być żołnierzem, „szybkobiegaczem”, „wszystkozjadaczem”, strażakiem, lekarzem… Jak każde wszędobylskie dziecko jest ciekawy świata, pragnie wchłonąć go jak najwięcej, i pomimo dobrych chęci, często popada w tarapaty. Ale jest przy tym mądrym dzieckiem i w efekcie swoich zmagań zdaje sobie sprawę, że nic nie osiągnie bez szkoły.

Spotkanie z Emilem i jego rodziną to doskonała okazja do spojrzenia na siebie samych przez pryzmat teatralnej konwencji, która z dużym poczuciem humoru szkicuje portrety członków rodziny oraz relacje między światem dorosłych a światem dzieci. Spektakl, w którym nie brakuje żywego tempa, wpadających w ucho piosenek, a przede wszystkim dobrej zabawy, może być wspaniałą rozrywką dla całej rodziny.

AnPl