WAŁBRZYCH: Ferie w Teatrze Dramatycznym pt. „teatr to spektakl”.

  • Miejsce wydarzenia: Wałbrzych
  • Data wydarzenia: 2019/02/04 2019/02/08
  • Zobacz inne eventy w mieście: Wałbrzych

Zapowiada się nietypowy tydzień w wałbrzyskim Teatrze Dramatycznym, a wszystko za sprawą młodzieżowych ferii w Teatrze, które przebiegać będą pod hasłem „teatr to spektakl”.

W ciągu 5 dni uczestnicy poznają teatr od kuchni i siebie nawzajem, zgłębią tajniki pracy instytucji, a co najważniejsze – pod okiem artystów i pracowników – stworzą własną wypowiedź sceniczną, zamieniając się w aktorów, dramaturgów, scenografów, specjalistów od reklamy i promocji, organizatorów widowni.

Tydzień ferii wypełni się teatralną zabawą, wizytami w różnych pracowniach i spotkaniami z ludźmi „Szaniawskiego”. Jak w soczewce przedstawiony zostanie proces powstawania spektaklu – od pomysłu do sprzedaży biletów. Uczestnicy będą wspólne wymyślać, współpracować i tworzyć. Na efekt wspólnych spotkań będzie można zaprosić widzów.

Tegoroczne ferie Szaniawskiego skierowane są do młodzieży w wieku od 11 do 14 lat. Warsztaty rozpoczną się w poniedziałek, 4 lutego i potrwają do piątku, 8 lutego. Zajęcia poprowadzą Dorota Kowalkowska i Seb Majewski. Koszt udziału w projekcie wynosi 75 zł, w tym poczęstunek w przerwie. Na zajęcia można się zapisać osobiście lub telefonicznie w Biurze Współpracy z Publicznością: (74) 64 88 301. Zapisy trwają do piątku, 1 lutego.

Szczegółowy Plan

Dzień Pierwszy, 4 lutego, godz. 10:00-14:00, Duża Scena Poznanie teatru, zapoznanie z uczestnikami oraz praca nad tekstem epickim bajki o wałbrzyskim tramwaju (o wałbrzyskiej podziemnej rzece).

Dzień drugi, 5 lutego, godz. 10:00-14:00, Duża Scena Praca nad udramatyzowaniem tekstu epickiego i przygotowanie z niego tekstu dramatycznego.

Dzień trzeci, 6 lutego, godz. 10:00-14:00, Duża Scena Praca nad scenografią inspirowaną tekstem dramatycznym oraz wszelkimi materiałami graficznymi.

Dzień czwarty, 7 lutego, godz. 10:00-14:00, Świetlica Praca nad wyborem kostiumów, promocja wydarzenia oraz pierwsza próba.

Dzień piąty, 8 lutego, godz. 10:00-14:00, Scena Kameralna Praca nad sprzedażą wydarzenia, druga próba oraz prezentacja efektu spotkań i zakończenie ferii.

AnPl