WAŁBRZYCH: Odżywianie osób aktywnych

  • Miejsce wydarzenia: Wałbrzych
  • Data wydarzenia: 2018/12/15
  • Zobacz inne eventy w mieście: Wałbrzych

Białko w diecie osoby aktywnej, regularnie trenującej jest niezbędnym składnikiem służącym zachowaniu sprawności fizycznej. Uczestniczy w procesie regeneracji tkanek mięśniowych, stanowi rezerwowe źródło energii oraz bierze udział w regulacji metabolizmu. Więcej informacji o odpowiedniej diecie będzie można uzyskać podczas wykładu pt. „Rola białka w diecie sportowca oraz osób aktywnych fizycznie”, który odbędzie się 15 grudnia w godz. 16:00 – 18:00 w Squash&Fitness Center Aqua Zdrój w Wałbrzychu.

To tylko kilka podstawowych informacji o najważniejszym składniku odżywczym każdej aktywnej osoby. Wykład poprowadzi Bartosz Guran, trener personalny Aqua Zdrój, dietetyk, oraz wielokrotny medalista Mistrzostw Polski, Austrii i Niemiec w kulturystyce.

Podczas spotkania uczestnicy dowiedzą się m.in. czym jest białko i dlaczego jest tak ważne? Jakie jest zapotrzebowanie na białko osób aktywnych fizycznie? Jakie produkty zawierają białko pełnowartościowe? Czy warto stosować suplementy białka? Jak wybrać najlepsze odżywki białkowe? Czym grożą niedobory białka, a czym jego nadmiar?

Każda zapisana osoba otrzyma przygotowany pakiet informacyjny z próbkami oraz poczęstunek zawierający shake białkowy oraz batony białkowe. Obowiązują zapisy na strefie Squash&Fitness Center, a maksymalna ilość uczestników to 25 osób.

AnPl