WAŁBRZYCH: Ostatni świąteczny spektakl

  • Miejsce wydarzenia: Wałbrzych
  • Data wydarzenia: 2019/01/06
  • Zobacz inne eventy w mieście: Wałbrzych

Teatr Lalki i Aktora w Wałbrzychu w dniach 23 grudnia do 2 stycznia ma przerwę świąteczną. Na najbliższy spektakl zaprasza 6 stycznia o godz. 12:30. „Władysław i Annabella – historia pewnego misia i lalki” w reż. Zuzanny Mukoid to ostatnie w tym sezonie przedstawienie o tematyce świątecznej, dedykowane widzom w wieku 3+.

Zbliża się upragniony przez wszystkich czas Bożego Narodzenia. W sklepach trwa przedświąteczny szał zakupowy. Na dworze pada śnieg. W Wigilijny dzień Święty Mikołaj wraz ze swoim pomocnikiem Krampusem mają mnóstwo pracy. Muszą zdążyć na czas z dostarczeniem prezentów dla wszystkich dzieci. Jednakże przez śnieżną zawieruchę Krampus wypada z sań. Jego nieoczekiwane pojawienie się w jednym ze sklepów z zabawkami, w którym pracują do późna tajemniczy, poczciwy Stróż i zrzędliwa Sprzątaczka, wywoła lawinę niezwykłych zdarzeń. To tutaj między innymi rozstrzygnie się los zapomnianych zabawek: baletnicy Annabelli – delikatnej lalki z porcelany oraz Władysława, dzielnego pluszowego misia bez jednego ucha.

Prosta historia misia i lalki staje się przedstawieniem uniwersalnym, które opowiada o marzeniach, tęsknocie za lepszym życiem, przyjaźni, dobru czy uszczęśliwianiu innych. Kameralną atmosferę spektaklu tworzą trójka aktorów oraz scenografia ograniczająca się do przestrzeni sklepu z zabawkami. Inscenizacja wzbogacona jest o różne środki teatru formy, jak m.in. lalki stolikowe i cieniowe.

AnPl