WAŁBRZYCH: „Słowiański jedwab, len w odsłonie GOTHIC&ROCK”

  • Miejsce wydarzenia: Wałbrzych
  • Data wydarzenia: 2017/04/21
  • Zobacz inne eventy w mieście: Wałbrzych

Nie trzeba czytać „Voguea”, by zauważyć, że świat mody uwielbia muzykę i to nie byle jaką, ale równie modną i stylową, co nowa kolekcja. Słowiański „jedwab” – len w żywiołach ziemi to projekt modowo-artystyczny, który łączy te dwa wspaniałe światy.

Organizatorkami projektu są Estera Grabarczyk i Katarzyna Niemierowska, które razem działają od trzech lat, tworząc projekty angażujące mieszkańców swojego regionu do działania w różnych obszarach.

Pierwsza edycja projektu „Słowiański jedwab, len w innej odsłonie – MAKI” odbyła się dwa lata temu w „Apropos”. Edycja – „Słowiański jedwab, len w odsłonie czterech pór roku”, która swój finał miała na Zamku Książ w roku 2015 to podwalina do budowania trwałego wydarzenia wpisującego się w świadomość kulturalnych działań podejmowanych przez mieszkańców w tym regionie.

„Słowiański jedwab, len w żywiołach ziemi” to interdyscyplinarny projekt wykorzystujący choreografię, muzykę oraz autorskie stroje stworzone na potrzeby zadania przy wsparciu 17 uczestniczek projektu. Dzięki spotkaniom przygotowującym do gali finałowej, efekt końcowy jest niezwykłym przeżyciem nie tylko dla samych gości, ale przede wszystkim dla kobiet, które dzięki niemu zdobywają pewność siebie. Zadaniem i celem projektu jest organizacja warsztatów i wydarzeń interdyscyplinarnych mających przyczynić się do rozbudzenia kreatywności, osobistego rozwoju oraz twórczego działania niezależnie od wieku, poprzez medium jakim jest szeroko pojęta kultura.

Ważnym aspektem jest podniesienie samooceny kobiet, które często borykają się z problemem niedowartościowania. Edycja w roku 2016 w sposób szczególny koncentrowała się na ukazaniu żywiołów ziemi w zróżnicowanej formie, nad którą pracowały uczestniczki projektu. To co zostało zaprezentowane 8 kwietnia 2016 z pewnością było niezwykłym przeżyciem i przyczyni się do powstania nowych inspiracji do podejmowania kolejnych działań.

Już teraz organizatorzy zapraszają w dniu 21-04-2017 na godz 19;15 do zamku Książ na tegoroczną edycję „Słowiański jedwab, len w odsłonie GOTHIC&ROCK”. Wstęp wolny.

(MKO)


Warning: count(): Parameter must be an array or an object that implements Countable in /www/ip803472-1/wp-content/themes/twojbiznes24/partials/article-related.php on line 17